Bestia ze wschodu! Najlepszy napój rozgrzewający z rumem na mrózne dni!

Rozgrzewajacy drink z rumem i sokiem jabłkowym o zgdrabnej nazwie Bestia ze Wschodu. A Ty jesteś gotowy spotkać się z bestią? 

Bestia ze wschodu! Najlepszy napój rozgrzewający z rumem na mrózne dni!

 

Uwielbiam te prognozy synoptyków,  które już w lecie przepowiadają jaka będzie zima. Ostatnie dni całą sieć obiegła informacja o zbliżającym się froncie znad wschodu ogłoszonym jako Bestia ze wschodu. Ostatnie zimy nie dawały nam odczuć prawdziwego zimna, które pamiętam z dzieciństwa, dlatego też zapowiadane temperatury spadajace do -20c mogą nieźle zajść nam za skórę. Dziś w odpowiedzi na zbliżającą się bestię ze wschodu przygotowałem dla Was rogrzewający poncza na bazie soku jabłkowego, przypraw i ciemnego rumu. Takim grzanym rumem w postaci gorącego ponczu możemy zadbać o całą rodzinę, przemarźniętą po wieczornym odśnieżaniu podwórka. Zapraszam Was na rozgrzewający poncz z rumem mojego przepisu!

 

 Składniki:

100 ml ciemnego rumu np. Angostura

200 ml soku jabłkowego

Szczypta cynamonu

Połówka pomarańczy

Imbir

Kurkuma

80 ml miodu

Szczypta ostrej papryki

 

 

Sposób przygotowania:


W rondelku zagotuj sok jabłkowy z przyprawami. Do szklanki z uchem dodaj rum i zalej zagotowaną w rondelku miksturą.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje