Blair Athol Hot Toddy - rozgrzewający drink z whisky single malt.

Hot Toddy! To jeden z tych klasycznych drinków z whisky, który powinien znać każdy miłośnik "wody życia". Rozgrzewające połączenie whisky, przypraw, i gorącej wody sprawi, że nie straszne będą nam nawet zimowe spacery. Chcecie się przekonać jaki przepis przygotowała dla Was moja przyjaciółka z bloga KOBIETA W KRAINIE WHISKY? Zapraszam dalej.

Blair Athol Hot Toddy - rozgrzewający drink z whisky single malt.

 

Doświadczenia z whisky.

Długo zajęło mi aby dojść do momentu kiedy po raz pierwszy zmusiłem się, aby publicznie wygłosić tezę, że whisky powinno pijać się tak jak się lubi. Poniekąd od początku mojej pracy za barem byłem zmanierowany przez poznawane osobistości ze świata whisky, które twierdziły, że jedyną i słuszną drogą picia whisky jest jest picie z dodatkiem wody. Po pierwsze czasy były inne. Nie powiem, że rarytasem 8 lat temu było napicie się Ballantinesa z colą, bo byłoby to nieprawdą, lecz na pewno nie na taką skalę jak obecnie, rosła popularności whisky single malt i uświadomionych jej walorów konsumentów. 

To, że spotykamy ospowiednich ludzi na swojej drodze może sprawić, że uświadamiasz się w swoich przekonaniach, ale także motywuje Cię i pozwala osiągać nieosiągalne jabyby się wydawało wcześniej cele.  Dokładnie tak było dzięki poznaniu Sylwii, która prowadzi bloga Kobieta w krainie whisky. To dzięki niej udało mi się poszerzyć horyzonty o tym wyśmienitym trunku,i dzięki jej pomocy już w tym tygodniu wybieram się na upragnioną wycieczkę do Szkocji, szlakiem destylarnii. Ale o tym powstaną na pewno dodatkowe materiały! Więc bądźcie czujni.

 

Gorący napój z whisky Blair Athol.

Hot Toddy to jednen z tych klasycznych koktajli z whisky, który zimą sprawuje się wyśmienicie. W polsce jeszcze mało popularny, powinien w niedlugiej przyszłosci zająć miejsce ukochanej w kraju nad Wisła "herbaty z prądem". Gdyby się tak przyjżeć składnikim dokładnie to różnice są naprawdę niewielkie. Skoro różnice są nie duże, to czemu nie wybrać smaczniejszej opcji? I taką opcję dziś wspólnie z kobietą w kranie whisky Wam zaproponujemy.

Przepis na Blair Athol Hot Toddy to autorski koktajl, który przywędrował do nas prostu z destylarni Blair Athol. Urozmaicony o dodanie syropu z malin i uzupełniony gorącą czarną herbatą smakuje naprawdę wybornie. Szczególnie dodanie whisky single malt sprawia, że już nasza podświadomość zaczyna wariować i mówi nam "to musi być pyszne". I w rzeczywistości takie jest. Rzadko miałem okazję przygotowywać dla Was koktajle na bazie single malt whisky. Nie ze względu na politykę mojego bloga, że ma być prosto i tanio. Raczej staram się jeśli mam możliwość degustować whisky w kieliszku właśnie z dodatkiem kilku kropli wody. Tym bardziej cieszę się, że mogę dziś się z Wami podzielić tym jakze rozgrzewającym, aromatycznym i smacznym drinkiem z whisky Blair Athol.

 

blair-athol-single-malt-whisky

 

Przepis na grzańca z whisky z dodatkami.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml whisky
 15 ml miód
 15 ml syropu malinowego
 100 ml gorącej herbaty
 laska cynamonu
 4 goździki 
 2 plastry pomarańczy
 Do szklanki wlóż dwa plastry pomarańczy. Dodaj miód i syrop z malin. 
 Wlej whisky i gorącą herbatę. Całość dobrze wymieszaj. 
 Dodaj cynamon i goździki.
 Smacznego! 


Ten koktajl jest wyśmienitą alternatywą na zimowe wieczory. Kiedy pierwsze oznaki przeziębinia dają o sobie znać lub po prostu chcecie się rozgrzać po długim spacerze przy niesprzyjającej pogodzie. Aromat cynamonu, gożdzików w połączeniu z intensywnym zapachem ciemnobrunatnej whisky dojrzewającej w beczkach po Oloroso Sherry sprawia, że już od samego unoszącego się aromatu można zwariować. Do tego dodatek czarnej herbaty z malinami i miodem powoduje, że ten smak przypadnie nie jednej osobie, która na codzień nie pija whisky. Jednym słowem musicie tego spróbować.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje