CRANBERRY BELLINI - żurawinowy drink z prosecco

Sylwester nadchodzi już wielkimi krokami, więc postanowiłem skupić się na tym co jest w tym okresie najpopularniejsze. Wszelkiego rodzaju szampany, prosecco, wina musujące a nawet uwielbiane w kraju nad Wisłą rosyjskie "Igristoje" będą miały swoje 5 minut. Dlatego zapraszam na prosty przepis Cranberry Bellini -  specjalnie dla tych, którym smak wina musującego jest zbyt wytrawny. 

CRANBERRY BELLINI - żurawinowy drink z prosecco

 

Wino musujące na Sylwestra.

Przed zbliżającym się Sylwestrem wszystkie półki sklepowe, na których znajdują się wszelkiego rodzaju szampany, wina musujące czy prosecco będą przeżywać oblężenie. Chociaż i tak dla większości z Nas zakończy się to ogromnym bólem głowy witającym nowy rok i kilkoma pustymi butelkami "Igristoje", to ja zaporponuję Wam wspólną zabawę z łączeniem smaków. Szczególnie powinny docenić ten przepis osoby, dla których wino musujące jest zbyt wytrawne. Dlatego w dzisiejszym przepisie przygotujemy prostą wariację na klasycznym koktajlu Bellini z musem brzoskwiniowym. My natomiast użyjemy syropu żurawinowego, który bardzo fajnie łączy się z wszelkiego rodzaju bąbelkami. Zaczynajmy!

 

Czym dosłodzić prosecco / szampana / wino musujace? 

Tym razem na warsztat bierzemy wykorzystany wcześniej do przygotowania świątecznej wersji whisky sour syrop żurawinowy. Bardzo prosty w przygotowaniu, słodko-kwaśny syrop, który odmeini oblicze naszego orzeźwiającego drinka. Wystarczy, że do przygotowania syropu z żurawiny zaopatrzymy się w owoce żurawiny, które są bardzo łatwo dostępne - szczególnie zimą, cukier i odrobinę wody. Dokładny przepis na syrop z żurawiny znajdziecie tutaj.

 

drinki-z-prosecco-cin&cin

drinki z prosecco sylwester koktajl.tv

 

Drink z winem musującym i żurawiną.

Jeżeli już przygotowaliście swój pyszny syrop to zaczynamy! Wybaczam też tym, którzy kupili gotowy - oczywiście smak będzie o wiele gorszy, ale przymknę na to oko jeszcze tym razem! Warto pamiętać o tym aby schłodzić wcześniej nasze wino musujące oraz kieliszek w którym podamy koktajl. Dobrą metodą jest włożenie kieliszków do zamrażarki lub na chwilę zasypanie kieliszka kruszonym lodem. Resztę przepisu znajdziecie pod spodem.

 

Przepis na prosecco z żurawiną.

 

Składniki:   Sposób przygotowania:
 30 ml syropu żurawinowego 
 100 ml wina musującego 
 Do schłodzonego kieliszka do szampana wlej syrop zurawinowy.
 Przechylając pod kątem powoli uzupełnij kieliszek winem musującym.
 Dekoracja z owoców żurawiny.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Cranberry Bellini to bardzo prosty, lekko słodki koktajl, który bez problemu przygotujecie w domu. Idealny do przygotowania na Waszego Sylwestra lub inną okazję, kiedy zamierzacie zaprosić więcej osób do domu. Wystarczy dodać do klieliszków syrop i uzupełnić schłodzonym winem musującym lub prosecco! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje