Kultowy likier przedwojennej Polski J.A Baczewski Souverain (suweren) wraca do sprzedaży.

 

Kultowy przedwojenny likier pomarańczowy.

 

Nie ukrywam, że marka J.A Baczewski jest bardzo bliska memu sercu. Nie tylko dlatego, że kocham wspieranie tradycji, a marka jakby nie było zakorzeniona jest w polskiej tradycji od XVIII wieku, ale także dlatego, że smak odtworzonych przedwojennych receptur jest naprawdę unikalny. Polecam szczególnie pomarańczówkę i piołunówkę. 

 

 

J_A-Baczewski-Suverain-suwerenTym bardziej miłe zaskoczenie wywołała u mnie wiadomość o powrocie do sprzedaży przedwojennego hitu, którym szczyciła się fabryka Baczewskich we Lwowie jakim był aromatcyzny likier na bazie skórek z pomarańczy J.A Baczewski Souverain - Suweren. Likier J.A Baczewski Suverain ma trafić do sprzedaży na początku października. 

I cytując wiersz lwowskiego poety Henryka Zbierzchowskiego, który widniał na broszurze reklamowej wytwórni Baczewski w 1912 roku rzekłbym: 


" Choć zawsze w górach chwyta mnie migrena,
  Byłbym turystą i narażał życie,
  Gdybym tak wiedział, że na każdym szczycie
  Czeka mnie jedna flaszka Souveraina"

 

 

Odświeżona wersja przedwojennego
likieru z pomarańczy - J.A Baczewski Suweren 2018.

 

j.a-baczewski-suweren-suverain

baczewski-likier-suweren

 

J.A Baczewski Suweren. Cena i gdzie kupić.

J.A Baczewski to likier, którego w Polsce dystrybutorem jest Ambra. S.A. Przedwojenny likier dostępny jest w sieci sklepów Centrum Wina w cenie 129 zł. 

 


O tym jak smakuje odświeżona wersja likieru pomarańczowego J.A Baczewski Souverain odpowiem dla Was jak tylko butelka trafi w moje ręce.

Dodatkowe materiały

Otrzymuj najnowsze informacje