https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Cosmopolitan drink - PRZEPIS I HISTORIA - Koktajl.TV

Cosmopolitan - koktajl znany z serialu Sex w wielkim mieście.

Cosmopolitan to orzeźwiający drink, który szczyt swojej popularności uzyskał w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Sławę zyskał dzięki prostocie połączenia składników, ich odpowiedniemu balansowi oraz rozpopularyzowaniu go poprzez Carrie Bradshow - główną bohaterkę serialu "Sex in the City".   Idealne połączenie wódki cytrynowej, likieru pomarańczowego, soku z limonki oraz zbalansowaniu sokiem żurawinowym sprawiło, że w bardzo szybkim tempie Cosmopolitan stał się najbardziej rozpoznawalnym koktajlem na świecie.

Cosmopolitan - koktajl znany z serialu Sex w wielkim mieście.

Cosmopolitan. Przepis i historia.

Cosmopolitan to orzeźwiający drink, który szczyt swojej popularności uzyskał w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Sławę zyskał dzięki prostocie połączenia składników, ich odpowiedniemu balansowi oraz rozpopularyzowaniu go poprzez Carrie Bradshow - główną bohaterkę serialu "Sex in the City".  Idealne połączenie wódki cytrynowej, likieru pomarańczowego, soku z limonki, oraz zbalansowaniu sokiem żurawinowym sprawiło, że w bardzo szybkim tempie Cosmopolitan stał się najbardziej rozpoznawalnym drinkiem na świecie.
Casmopolitan to drink uniwersalny, smakujący zarówno kobietom jak i mężczyznom. Pomimo, że różowy kolor, oraz podanie go w kieliszku koktajlowym może onieśmielać męską część konsumentów, smak oraz dość duża zawartość procentów, powinna zachęcić do spróbowania. Nie bójmy się testować tego co nie znane! Przed Państwem Cosmopolitan drink.
 

 

cosmopolitan-drink

cosmopolitan-drink

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

 Sposób przygotowania drinka.

 

Składniki Sposób przygotowania

40 ml wódki cytrynowej

20 ml likieru pomarańczowego                             

15 ml soku z limonki

15 ml soku żurowinowego

Wszystkie składniki przelej do shakera wypełnionego lodem i energicznie wstrząśnij przez około 15 sekund.

Przelej, używajac sitka  do schłodzonego kieliszka koktajlowgo.

Dekorujemy skórką z pomarańczy. 


PORADA BARMAŃSKA.


1. Kiedy nasz koktajl przelejemy do kieliszka, warto zaromatyzować szkło i drinka olejkami eterycznymi ze skórki z pomarańczy. Z pomarańczy wycinamy kawałek skórki tkz. twista, wycinając z wewnętrznej warsty część białego miąższu. Następnie biorąc naszego twista w dłonie  kierujemy go stroną zewnętrzną w kierunku koktajlu i "wyciskamy".  Ukryte w skórce pomarańćzowej olejki eteryczne osiadą na warstwie wierzchniej koktajlu, przez co wydobędziemy więcej aromatów cytrusowych podczas spożywania naszego Cosmopolitana. 

2. Jeżeli nie macie lodu w domu, włóżcie kieliszek koktajlowy na kilka godzin do zamrażarki.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27