https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Leśna Caipiroska - smaczny, jagodowy drink z wódką - Koktajl.TV

Leśna Caipiroska - smaczny, jagodowy drink z wódką.

Jeżeli kochacie jagody, a w dzieciństwie Waszą ulubioną bajką były Gumisie, to zapraszam Was do sprawdzenia naszego przepisu, na jagodowego drinka z wódką i limonką, który najlepiej smakuje latem. Leśna Caipiroska - orzeźwiający drink z jagodami.

Leśna Caipiroska - smaczny, jagodowy drink z wódką.

 

Leśne przygody.

Kiedy byłem nastolatkiem podczas wakacji uwielbiałem chodzić do lasu. Poranne pobudki żeby móc zebrać jak najwięcej grzybów, czy godzinne poszukiwania polany na której można było znaleźć dorodne jagody sprawiły, że jestem wielkim miłośnikiem natury. I może właśnie dzięki tym młodzieńczym doświadczeniom i codziennym przebywaniu na łonie natury,  dziś nie potrafię odnaleźć się w mieście.

Jeżeli Wasze dzieciństwo wygladało podobnie, a jedną z Waszych ulubionych bajek na dobranoc były gumisie, to na pewno dzisiejszy alkoholowy przepis przypadnie Wam do gustu. Jagody to jedne z moich ulubionych owoców, i przez to, że wiem jak czasochłonne bywało zebranie litrowego słoika tych intensywnie granatowych, drobnych leśnych przysmaków, zawsze starałem się delektować chwilą ich spożywania. Co zrobić z jagodmi? Na wykorzystanie jagód można znaleźć setki przepisów i sposobów, począwszy od domowych, świeżo pieczonych bułek z tymi leśnymi owocami czyli tzw. jagodzianek, poprzez chyba najpopularniejsze danie z owocami jakim są pierogi z jagodami w środku.

Ja tymczasem chciałbym podzielić się z Wami moim przepisem na prostego, wakacyjnego drinka z jagodami, limonką, brązowym cukrem i wódką, który zawładnie Waszymi sercami już po pierwszym łyku. Apetycznie wyglądający intensywny kolor przyciągający niejedno spojrzenie, moc i smak sprawią, że przypadnie do gustu zarówno kobietom jak i mężczyznom, a prostota wykonania będzie tylko jednym z elementów dzięki którym wielu z Was właśnie wyruszy po jagody...  Jeżeli już macie wszystkie składniki możemy zaczynać! 

jagodowy_drink

jagodowy_drink1

 

Przygotować Jagodową Caiprovskę możemy na dwa sposoby. Dodając świeże jagody i brązowy cukier, lub zastępując owoce i cukier wcześniej przygotowanym jagodowym syropem. Ja proponuję Wam ten  pierwszy sposób, ponieważ podczas ugniatania limonki wraz z cukrem, kryształki cukru będą dodatkowo ścierać warstwę aromatycznej skórki limonki, uwalniając ich olejki eteryczne, przez co nasz koktajl będzie o wiele intensywniejszy w smaku i zapachu. Spróbójcie mojego sposobu, a pokochacie smak Waszego drinka z jagodami już od pierwszego spróbowania.

 

jagodowy_drink3

 

Przepis na orzeźwiający drink jagodowy z wódką.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:

 40 ml wódki (użyłem J.A Baczewski)
 garść jagód ( 2 duże łyżki stołowe)
 połówka limonki
 2 łyżeczki brązowego cukru
 kruszony lód

 Do niskiej szklanki wrzucamy połówkę limonki.
 Dodajemy jagody i cukier. Całość dokładnie ugniatamy.
 Szklankę zasypujemy kruszonym lodem i dodajemy wódkę.
 Energicznie mieszamy łyżką (góra - dół).
 Do dekoracji użyłem jagód nabitych na szpadkę koktajlową. 
 

 

Owocowy smak tego drinka przypadnie do gustu każdemu, kto lubi takei owocowe, lekkie połączenia. Bardzo orzeźwiający, dzięki użyciu limonki i dużej ilości lodu gasi pragnienienie. Idealny balans zachowany pomiędzy mocą użytej w drinku wódki a posmakiem limonki i jagód sprawi, że przypadnie do gustu również tym, którzy nie lubią smaku czystej wódki. Leśnia Caipirovska to drink o dzikim, leśnym charakterze, który najlepiej smakuje podczas relaksu ze znajomymi.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27