https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Marakuja Daquiri – egzotyczny drink z rumem i limonką - Koktajl.TV

Marakuja Daquiri – egzotyczny drink z rumem i limonką

Owocowy drink z marakują? Koniecznie sprawdź nasz przepis na smacznego i orzeźwiającego drinka jakim jest Daiquiri z owocem marakui. Idealny drink na lato, kiedy w jednym momencie chcesz zaznać orzeźwienia i relaksu. Smacznego! 

Marakuja Daquiri – egzotyczny drink z rumem i limonką

 

Klasycznego drinka z rumem w postaci Daiquiri przedstawiać Wam chyba nie trzeba. Za to dziś zajmiemy się egzotycznym twistem na bazie tego popularnego, orzeźwiającego drinka, tworząc jego owocową wersję z dodatkiem owocu Marakui, który w naszym kraju staje się coraz bardziej dostępny i popularny. Wiosna i wakacje tuż, tuż, dlatego na moim blogu coraz więcej będzie przepisów na wakacyjne, orzeźwiające drinki, nie tylko z rumem w roli głównej. Nie traćmy więcej czasu, tylko zabierajmy się do przygotowania dzisiejszego drinka z rumem!

 

smaczne-drinki

 

drinki-z-marakuja

 

 

Składniki:50 ml rumu np. Angostura Reserva 

20 ml soku z limonki

10 ml syropu cukrowego

miąższ z owocu marakui

 

 

drinki-z-rumem

 

 

Sposób przygotowania:Do shakera wypełnionego lodem dodaj rum, sok z limonki, syrop cukrowy i miąższ owocu Marakui. Całość energicznie wstrząśnij i przelej przecadzając przez sitko double strain lub sito od herbaty do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Smacznego!

 

 

marakuja-drinki

 Daiquiri z Marakują to bardzo orzeźwiający, z owocowym posmakiem marakui, lekko kwaśny drink, który podczas wakacji wkomponuje się idealnie w każdą imprezę. Jeżeli lubisz rum, a orzeźwiający drink to jedyne o czym marzysz w słoneczne popołudnie, to ten drink z marakują i rumem to przepis idealny dla Ciebie. Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27