https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Daiquiri drink - przepis na Kubańskiego drinka z rumem - Koktajl.TV

Daiquiri przepis - orzeźwiający drink z limonką i rumem.

Czy to przypadek, że trzy z dziesięciu najpopularniejszych drinków świata swoją historię wiąże z Kubą? Otóż nie! Dostatek lokalnego rumu, limonek i innych świeżych surowców dostępnych ze względu na lokalizację sprawił, że oprócz Mojito i Cuba Libre kolejnym kubańskim drinkiem jaki Wam zaprezentuję jest orzeźwiające Daiquiri!

Daiquiri przepis - orzeźwiający drink z limonką i rumem.

 

Kubański drink z rumem i limonką. 
Historia orzeźwiającego drinka Daiquiri.

 

Podobnie jak podczas wymyślenia receptury na Cuba Libre (czytaj historię), geneza powstania Daiquiri sięga końca wojny hiszpańsko-amerykańskiej o wpływy w tej części oceanu atlantyckiego. Najprawdopodobniejszą datą powstania jest rok 1905, kiedy to po wojnie amerykańscy inżynierowie przybywali licznie na teren Kuby, aby unowocześniać pracę w kopalniach, znajdujacych się już w strefie wpływów USA. 

Jedna z historii mówi, że inżynier górnictwa Jennings S.Cox spodziewając się przybycia gościa w postaci Harrego E.Stouta nadzorującego postęp prac w kopalniach zauważył, że skończył mu się gin i nie ma czym ugościć wizytora. Połączył więc to co miał pod ręką czyli rum, sok  z limonki i cukier i w ten oto sposób powstało Daiquiri, które otrzymało nazwę na cześć plaży przy której znajdowała się kopalnia. 

Do USA przepis zabrał ze sobą cztery lata później admirał Lucius Johnson, uczestnik wojny amerykańsko-hiszpańskiej, gdzie bił rekordy popularności w Army & Navy Club w Waszyngtonie. 

 

Ernest Hemingway - historia Daiquiri drink.


Daiquiri drink, było także ulubionym koktajlem Ernesta Hemingway-a. Podczas swojej przerwy w pisaniu, spędzał godziny przesiadując w jednej z najbardziej rozpoznawalnych restauracji w Hawanie - El Floridita. Wypijając jednego drinka za drugim zwykł mawiać, że pije aby ludzie stali się dla niego bardziej interesujący. Gdy wykryto u niego cukrzycę szef baru Constante Ribalaigua Vert przygotował dla niego Daiquiri w wersji bez cukru nazywając je Papa Doble, gdyż zawierało podwójną porcję rumu!

 

Fot. Ernest Hemingway w barze La Floridita popijający Daiquiri.

 

Co to jest Daiquiri?

 

Daiquiri to orzeźwiający drink na bazie jasnego rumu, soku ze świeżej limonki i syropu cukrowego. Limonkę przed wyciśnieciem należy dokłądnie wygnieść na blacie kuchennym - wtedy uzyskamy więcej soku! Ważne aby zastosować się do podanych proporcji i użyć dobrej jakości rumu! Wtedy ten koktajl odkrywa przed Wami pełnię swojej magii tkwiącej w prostocie połączonych składników.

 Jeżeli nie masz shakera możesz wymieszać całość zamykając składniki z lodem w słoiku!

daiquiri-drink-przepis

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na Daiquiri drink.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml jasnego rumu
 20 ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny
 10 ml syropu cukrowego 
 Do szakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki.
 Energicznie wstrząśnij przez około 15 sekund.
 Przelej do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego.
 Dekoracja cząstką limonki.

 

 

Jak zrobić syrop cukrowy?

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

Sprawdź wideo przepis na innego kubańskiego drinka - Cuba Libre z rumem.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27