Nessebar - mrożona kawa z alkoholem i lodami.

Dzisiejsza deserowa propozycja to połaczenie świeżo zaparzonego espresso, likieru kawowego, brandy oraz kilku gałek Waszych ulubionych lodów. Bardzo pobudzajacy a zarazem słodki drink z kawą, którego pokochają zarówno Panie jak i Panowie. Idealny chłodzacy drink na letnie popołudnie. Już sam wygląd, oraz dodatek lodów sprawia, że chce się go "zjeść" zanim skończymy go przygotowywać. Blendery w dłoń i do dzieła! Mrożona kawa z alkoholem i lodami nie może dłużej czekać! 

Nessebar - mrożona kawa z alkoholem i lodami.

 

Alkoholowa kawa mrożona z lodami.


Nessbar to nasz autorski drink, który pomimo swoich walorów deserowych, bo taki był zamysł przy jego przygotowaniu, dostarcza także sporego kopa pobudzenia dzięki zawartej w nim kawie, oraz dodatkowej porcji alkoholu. Obłędnie wyglądający, smakuje jak kawowy sernik z dodatkiem alkoholu. Tak! Musicie uwierzyć na słowo!

Jeżeli nie macie pod ręką Brandy możecie użyć ciemnego rumu, whisky, palonej wódki czy bimbru. Likier kawowy możesz zastąpić likierem czekoaldowym lub po prostu rozpuszczoną czekoladą na parze z dodatkiem wódki, lub smakowym syropem np. waniliowy, orzechowy itp. Warto jednak wtedy dodać więcej alkoholu bazowego. Przepis na dzisiejszą propozycję znajdziecie niżej:

 

Przepis na mrożoną kawę z procentami.
 

 Składniki: Sposób przygotowania:

 30 ml Brandy (użyłem Pliska 5YO)
 25 ml likieru kawowego (użyłem Pliska Coffee)
 15 ml syropu cukrowego
 1 espresso ( 30 ml)
 4 gałki lodów (użyłem śmietankowych)
 wiórki czekoladowe do dekoracji
 kruszony lód - kliknij jak zrobić

Do blendera wsyp szklankę kruszonego lodu. 
Dodaj Brandy, likier kawowy, syrop cukrowy i espresso i całość zblenduj.
Przelej do wysokiej szklanki wypełnionej w połowie kośćmi lodu.
Dodaj lody na wierz i posyp czekoladowymi wiórkami kokosowymi.


 

Przepis na syrop cukrowy.


Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

Wideo przepis na deserowy drink z brandy i czekoladą.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje