https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Wódka smakowa z cukierków raczków - przepis w 24h - Koktajl.tv

Wódka smakowa z cukierków raczków.

Tagi: nalewka

Raczki to jedne z moich ulubionych cukierków z dzieciństwa. Postanowiłem sprawdzić jak połączą się z czystą wódką, i przygotować domową nalewkę o smaku tych właśnie słodkich cukierków. Jak smakowała? O tym przekonacie się dalej. Zapraszam.

Wódka smakowa z cukierków raczków.

 

Przepis na domową nalewkę z raczków.

Tak naprawdę zapomniałem już jak smakują prawdziwe raczki. Przez długi czas nie było mi blisko do sklepowych półek wypełnionych słodyczami. Tym razem przechodząc między półkami dostrzegłem paczkę patrzących się na mnie raczków w okazyjnej cenie. Nie mogłem odmówić, tym bardziej, że postanowiłem, że tym razem je "wypiję" zamiast zjeść. Mój pomysł padł na wódkę infuzowaną tymi kultowymi cukierkami.

Do swojego przepisu wykorzystałem 500 ml czystej wódki. Jakiej użyć? To ma naprawdę małe znaczenie, gdyż w smaku całkowitą domincję przejmą słodkie cukierki. Ja przed wrzuceniem cukierków do karaki rozbiłem je w rondelku, co spowodowało, że szybciej się rozpuściły. Warto w tym czasie kilka razy wstrząsnąć naczyniem w którym je trzymacie. Może to być nawet słoik.

 

Mętna nalewka - przecedzać czy nie?

Moją wódkę o smaku raczków otrzymałem po 24 godzinach, ale dodam, że trzymałem ją w dość ciepłym pomieszczeniu (właśiciel miejsca gdzie przygotowuję dla Was przepisy grzeje w zimie jak szalony). Kilka razy wstrząsnąłem karafką aby przyspieszyć procej infuzji. Co zrobić kiedy otrzymaliśmy już nalewkę ale jest mętna? No właśnie i tutaj pojawia się pytanie czy taka nie miała właśnie być. Ja pozostałem przy klasycznym wyglądzie i przed podaniem znajomym po prostu wstrząsam butelką. Osad z cukierków dodaje mojej słodkiej domowej roboty wódce efektu naturalności. Jeżeli chcecie mieć bardziej klarowną, wystarczy przecedzić nalewkę przez gazę, ale UWAGA - straci ona swój niepowtarzalny ciemnobrązowy kolor. Wybór zostawiam Wam. 


wodka-z-cukierkow-raczkow

 

 

Przepis na deserową 
wódkę z cukierków raczków.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 500 ml czystej wódki
 200 gram cukierków raczków
 Do karafki lub butelki wrzuć 200 gram raczków.
 Jeśli je wcześniej skruszysz, szybciej otrzymasz nalewkę.
 Dodaj wódkę i odczekaj aż cukierki  całkowicie się roztopią. Trwa to zazwyczaj 24-48h.
 Rozlej do kieliszków.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27