Pigwowa wódka Sour. Smaczny drink z wódką pigwową.

Wódka Sour z dodatkiem smakowej wódki pigwowej to naprawdę ciekawy i zaskakujący przepis na drinka z wykorzystaniem popularnej pigwówki. Sprawdź jak zrobić drinka z wódki pigwowej. 

Pigwowa wódka Sour. Smaczny drink z wódką pigwową.

 

Klasyczną wódkę sour powinien znać każdy miłośnik drinków i koktajli, a nawet jeśli tego przepisu nie znacie, to dzięki moim poprzednim postom możecie to szybko nadrobić – jak zrobić klasyczną wódkę sour. Dzisiaj postanowiłem trochę zaszaleć i przygotować iście jesienną wariację na bazie mega smacznej wódki smakowej Stumbras Pigwa. Żeby było śmieszniej prowadząc tego bloga, bardzo rzadko decydowałem się na umieszczanie przepisów na bazie wódek smakowych z prostej przyczyny. Większość polecanych mi produktów była po prosta słaba jakościowo i zbyt słodka. Tym razem w moje ręce wpadła pigwowa wódka smakowa marki Stumbras, i nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to jeden z lepszych produktów smakowych jakie piłem. Nadchodząca jesień sprawiła, że na warsztat zabieram miód, cytrusy i wódkę pigwową, na bazie której przygotuję dla Was smacznego drinka. Zaczynajmy!

 

 

Składniki:

50 ml wódki pigwowej Stumbras

10 ml miodu

20 ml soku z cytryny

Białko jajka

3 krople pomarańczowej angostury bitters

 

Sposób przygotowania:

Do shakera dodaj białko jaja i wstrząśnij bez lodu aby je napowietrzyć. Dodaj lód i resztę składników. Całość energicznie wstrząśnij raz jeszcze  i przelej do szklanki wypełnionej lodem. Przelej do szklanki i jako dekoracji użyj skórko z cytryny. Smacznego!

 

 

 

Pigwowa wódka sour to smaczny drink, który do gusty przypadnie zarówno kobietom jak i mężczyznom. Tym razem ten smak sprawił, że na moim blogu już niedługo pojawi się jeszcze więcej smacznych przepisów ze smakową wódką pigwową. Jeżeli szukasz pomysłu na smacznego jesiennego drinka z dodatkiem miotu i soku z cytryny, to ten pigwowy drink będzie strzałem w 10-tkę! Bawcie się alkoholem i zmieniajcie z nami kulturę picia alkoholu. Do usłyszenia niebawem!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje