https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Sea Breeze - orzeźwiający warstwowy drink z wódką - Koktajl.TV

Sea Breeze - orzeźwiający warstwowy drink z wódką i sokiem żurawinowym.

Jak wiadomo historia lubi zataczać koło i co jakiś czas wracamy do mody i trendów które były obecne już wcześniej. Nie inaczej ma się to się z koktajlami. My barmani odkurzamy stare klasyczne receptury, aby tchnąć w nich nowe życie i aby znów mogły świecić blaskiem swojej popularności jak niegdyś. Sea Breeze jest koktajlem klasycznym, który pomimo prawie 100 lat, nadal cieszy się popularnością wśród receptur uznawanych za popularne. Połączenie w "morskiej bryzie" wódki, soku grejfrutowego i dopełnienie wszystkiego sokiem żurawinowym pozwala przygotować bardzo prostego i orzeźwiającego drinka, idealnego na letnią pogodę.

Sea Breeze - orzeźwiający warstwowy drink z wódką i sokiem żurawinowym.

 

Morska Bryza drink. Historia z żurawiną w tle.

 

Przepis na drinka Sea Breeze, czyli w wolnym tłumaczeniu "morska bryza" został wynaleziony w końcówce lat 20-tych XX wieku. Jednak wtedy przepis daleko różnił się od dzisiejszej oficjalnej receptury. Zamiast wódki używano ginu, a mało jeszcze wtedy popularny sok żurawinowy zastępowano grenadyną (syrop z owoców granatu - kliknij aby obejrzeć przepis). Dopiero wzrost popularności soku żurawinowego, oraz wypuszczenie na rynek uwielbianego przez mieszkańców USA soku żurawinowego firmy Ocean Spray sprawił, że ogromną popularnością zaczęły cieszyć się drinki z grupy Breeze. Wydany w 1959 roku przez US. Department of Health (odpowiednik naszego Sanepidu) artykuł o tym, ze plony żurawiny zakażone są groźnymi dla zdrowia pestycydami spowodował upadek przemysłu żurawinowego oraz ograniczenie popularnośći drinków z żurawiny, aż do początku lat 70-tych, kiedy to na nowo przeżywały swoją młodość.


drink-warstwowy-z-zurawina

Morska bryza to prosty drink, który oprócz walorów smakowych wzbudza także zainteresowanie osób, które zwracają uwagę na wygląd drinka. Dwie różnokolorowe warstwy zbudowane w szklance przyciągną wzrok niejednego wybrednego gościa. Połączenie składników pozwala uzyskać przepis na orzeźwiajacego drinka, gdzie smak alkoholu jest praktycznie niewyczuwalny. Miłośnicy cytrusowych, orzeźwiających połączeń - do dzieła! 

 

Morska Bryza - Sea Breeze. Przepis na drink.
 

Składniki Sposób przygotowania
 50 ml wódki (użyłem wódki Baczewski)
 80 ml soku żurawinowego
 50 ml soku grejfrutowego
Szklankę uzupełnij lodem i wlej sok żurawinowy.
Do shakera uzupełnionego lodem dodaj wódkę i sok grejfrutowy i energicznie wstrząśnij.
Przelej zawartość shakera ostrożnie po kostkach lodu do szklanki, aby otworzyły się dwie różnokolorowe warstwy.
Dekoracja skórką cytryny i gałązką mięty.

 

Wideo przepis na drink - Morska Bryza.

 

  koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27