Przepis na poncz alkoholowy z wódką i pomarańczami.

Organizując przyjęcie dla większej liczby gości warto zaopatrzyć się w przygotowanie napojów alkoholowych, których nie trzeba będzie uzupełniać co chwilę. Jedną z najpopularniejszych opcji jest zaczerpnięta z zachodu moda na przygotowanie dużej ilości ponczu alkoholowego w ogromnej wazie z której goście będą korzystać podczas trwania imprezy. Dzisiaj zapraszam na przepis na poncz z wermutem i prosecco z dodatkiem owoców sezonowych.

Przepis na poncz alkoholowy z wódką i pomarańczami.

 

Przepis na owocowy poncz z wódką i prosecco.

 

Pewnie wielu  z Was kojarzy poncz przede wszystkich z amerykańskich filmów, gdzie praktycznie na każdej domówce pojawia się misa wypełniona alkoholem i owocami. Przepis na poncz jest bardzo prosty i niezbyt czasochłonny, a na pewno przyda się podczas imprezy, na którą planujecie zaprosić większą liczbę znajomych. Do swojego przepisu użyłem owoców sezonowych jakimi były pomarańcze i truskawki, ale jeżeli przygotowujecie go o innej porze roku niż lato możecie śmiało wykorzystać np. borówki, miętę, cytryny, maliny czy jabłka. 

Podany poniżej przepis jest lekko słodki, orzeźwiajacy i pomimo sporej zawartości alkoholu użytego w przepisie, smak jest idealnie zbalansowany. A więc przygotujcie misy, czerpaki i kilkanaście kubków, bo dzisiejszej nocy owocowy poncz podbije popularnością Waszą imprezę.

 

Przepis na poncz. 

 

 Składniki na 10 porcji:   Sposób przygotowowania:

 300 ml Wermutu (użyłem Cin CIn Orancini)
 200 ml wódki 
 500 ml prosecco
 100 ml syropu cukrowego 
 10 truskawek lub innych owoców
 2 pomarańcze 
 lód

 Do dużej misy wrzuć pokrojone w plastry truskawki i pomarańcze.
 Dodaj lód i wlej pozostałe składniki.
 Zamieszaj dokładnie i rozlej do szklanek. 
 Smacznego :) 

 

Jak zrobić syrop cukrowy w domu?

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje