Ranking kaloryczności alkoholi! Ile kalorii ma alkohol

Jeżeli interesuje Cię ile alkohol ma kalorii to dziś w moim zestawieniu sprawdzę kaloryczność najpopularniejszych alkoholi. Sprawdź razem z nami ile kalorii ma alkohol.

Ranking kaloryczności alkoholi! Ile kalorii ma alkohol

 

Z ogromnym zdumieniem śledzę wyszukiwane przez Was najpopularniejsze hasła związane z alkoholem, obserwując  jak na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie odchodzimy od czystej zagryzanej ogórkiem. Co jeszcze bardziej mnie fascynuje to fakt, ze oprócz wyszukiwania przepisów na Mojito, Old Fashioned czy Cuba Libre coraz więcej z Was ciekawi ile kalorii zawiera dany alkohol. Moda na liczenie kalorii zapoczątkowana przez instagramowych fit influencerów opanowała praktycznie cały świat. Dochodzi to tego, że część zakręconych na punkcie zdrowia nie zje posiłku zanim nie policzy kalorii. Czy to przesada nie wiem, ale wiem jedno, że nawet ciężko trenując i trzymając reżim treningowy, czasem musimy zrobić reset naszego ciała i ducha. Wyjście ze znajomymi na miasto bardzo często kończy się na jednym, dwóch, a czasem kilku drinkach, dlatego też warto zawczasu wiedzieć ile dany alkohol ma kalorii. Wychodząc Wam na przeciw przygotowałem zestawienie, czyli swoisty ranking kaloryczności alkoholi. Dziś w jednym miejscu będziecie mogli sprawdzić ile dany alkohol zawiera kalorii. Macie ochotę na piwo, whisky, wódkę czy wino i nie wiecie ile one mają kalorii? Już biegnę z pomocą!

 

kalorie-alkoholi


Swój ranking kaloryczności alkoholi ułożę według kalorii zgromadzonych w 100 ml danego napoju:

 

1.       Piwo Bezalkoholowe – 21 kcal / 100 ml

2.       Brandy – 49 kcal / 100 ml

3.       Cydr Jabłkowy – 53 kcal / 100 ml

4.       Białe Wytrawne wino – 66 kcal / 100 ml

5.       Czerwone wytrawne wino – 68 kcal / 100 ml

6.       Wino musujące 72 kcal / 100 ml

7.       Wermut 79 kcal / 100 ml

8.       Czerwone półsłodkie wino – 96 kcal / 100 ml

9.       Wódka czysta – 220 kcal / 100 ml

10.     Rum – 231 kcal / 100 ml

11.     Tequila 231 kcal / 100 ml

12.     Whisky – 250 kcal / 100 ml

13.     Gin – 309 kcal / 100 ml

 

 Jak widzicie diabeł wcale nie taki straszny jak go malują. Wypicie 100 ml rumu  w połączeniu np. sokiem z limonki i coca colą np. zero to nie dużo więcej niż 230 kalorii. 100 ml rumu to dwa mocne Cuba Libre, po których jestem pewien, że złapiemy odpowiedni nastrój. Czy 230 kalorii to dużo, czy mało, każdy z Was musi odpowiedzieć sobie we własnym zakresie. Ja na diecie nie jestem, dlatego dziś wypiję za Wasze zdrowie i formę podwójnym Cuba Libre! A Tymi wszystkim którzy zanim spożyją chociażby jednego drinka czy jeden kieliszek wina zastanawiają się ile kalorii ma alkohol, mam nadzieję że pomogłem zestawieniem dokonać odpowiedniego wyboru. Slante, i do zobaczenia już niebawem. Tym razem kalorii liczyć nie będziemy, dlatego już stąd zapraszam Was do przejrzenia alkoholowych przepisów na moim blogu. Do usłyszenia niebawem!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje