Shirley Temple – bezalkoholowy drink z musującym winem bezalkoholowym

Shirley Temple to bezalkoholowy drink w stylu lemoiniady z dodatkiem syropu z owoców granatu czyli popularnej grenadyny. Sprawdź przepis na bezalkoholowego drinka z dodatkiem musującego Cin&Cin Free.

Shirley Temple – bezalkoholowy drink z musującym winem bezalkoholowym

Bezalkoholowy drink rodem z USA! 

 

Shirley Temple to bezalkoholowy drink którego barmanom i miksologom  przedstawiać nie trzeba. Przedstawić trzeba go za to wszystkim Państwu, którzy jeszcze o nim nie mieli okazji słyszeć. Sama nazwa pochodzi od amerykańskiej aktorki która na srebrny ekran trafiła w wieku 3 lat. Do dziś wielu z Was kojarzy małą rezolutną blondynkę z lokami, która przebojem wdarła się i została kultową już częścią popkultury XX-go wieku niemal 90 lat temu!

 

przepis-na-lemoniade

 

Klasyczny przepis na Shirley Temple jest swoistą lemoniadą i postaram się, aby mój twist zbyt nie odbiegał od oryginału. Jakkolwiek lubię odtwarzać klasyczne drinki i lekko je modyfikować, to zawsze staram się aby swoim charakterem nawiązywały do oryginału. Przepisów na klasyczne Shirley Temple w internecie jest mnóstwo, ale ja postaram się aby jak najwięcej nawiązać do przepisu z przed prawie stu lat. Chociaż klasycznie głównym składnikiem tej bezalkoholowej lemoniady był niegdyś popularny napój imbirowy – ginger ale, to z biegiem czasu w wielu spotkanych przepisach zauważyć można było zmianę na coraz popularniejszą lemoniadę cytrynową jak np. Sprite. Ja w swoim przepisie pójdę jeszcze w innym kierunki i użyję bezalkoholowego wina musującego Cin&Cin Free. A żeby nawiązać do klasyki nie może zabraknąć imbiru, którego kilka plasterków trafi do środka mojego bezalkoholowego drinka.

 

cin-cin-free

 

Składniki do drinka:

20 ml grenadyny
15 ml soku z limonki
kilka plasterków imbiru
60 ml lemoniady
bezalkoholowe wino musujące Cin&Cin Free

 

drink-z-winem-bezalkoholowym


Przepis na drink Shirley Temple:

 

Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem dodaj plastry imbiru, sok z limonki oraz lemoniadę. Uzupełnij całość bezalkoholowym winem musującym Cin&Cin Free. Dokładnie wymieszaj. Na koniec dodaj grenadynę. Jako dekorację użyj wisienki koktajlowej lub sezonowych wiśni czy czereśni. Smacznego!

 

shirley-temple-drink

 

Jak widzicie moja wariacja na klasycznym bezalkoholowym drinku Shirley Temple nie odbiega wcale dużo od oryginału. Musujące bąbelki wina w moim mniemaniu nawiązywać będą do szalonych loków bohaterki szklanego ekranu, której imię i nazwisko jest tym samym nazwą tego virgin drinka. Drink ten jest orzeźwiającą lemoniadą z dodatkiem bezalkoholowego wina musującego, który z pewnością przypadnie do gustu Waszym znajomym. Jestem pewien, że alternatywa bezalkoholowego wakacyjnego drinka na pewno wywoła uśmiech na twarzy gości którzy na Waszą imprezę wpadli kierując autem, lub za chwilę muszą jeszcze wyrwać się na miasto i załatwić coś ważnego. Jeśli szukacie orzeźwiającego, lekko słodkiego przepisu na  bezalkoholowy drink z winem musującym to Shirley Temple w mojej odsłonie jest tym czego szukacie!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje