https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 7 niebo - słodki drink deserowy z orzechówką - ZASKAKUJĄCY SMAK - Koktajl.TV

7 niebo - słodki drink deserowy z orzechówką

Tym razem świetny pomysł na drinka który spełni się idealnie w dormie deseru. Połączenie orzechówki, likieru kawowego i śmietanki sprawi, że pokochasz ten smak od razu. 

7 niebo - słodki drink deserowy z orzechówką

Drink z orzechówką na słodko! 

 

Po recenzji orzechówki od J.A Baczewski, postanowiłem przygotować kilka przepisów na koktajle z tym stosunkowo mało używanym w drinkach alkoholem. Dlatego podjęliśmy wyzwanie i postaramy się przedstawić ciekawe warianty spożycia orzechówki nie tylko z mlekiem. Jeśli chodzi o ciekawe połączenia to likier orzechowy może kojarzyć wam się w shocie o nazwie Monte, czyli połączenie mleka oraz orzechówki. Jednak my z zasady wystrzegamy się tak prostych połączeń, dlatego postanowiłem dzisiaj zaprezentować Wam przepis na drinka z orzechówką, który zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim fanom słodyczy, a ponadto będzie idealnie pasował jako forma deseru po obiedzie. Finezyjne połączenie orzechówki oraz śmietanki dopełnimy czymś co również idealnie wkomponuje się w całość, ponieważ ten prosty koktajl z orzechówką będzie zawierał likier kawowy, który swoim smakiem oraz właściwościami zastąpi nam małą czarną kawę. Słodki i pobudzający drink w jednym? Czyż nie idealne połaczenie? Zaczynajmy! 

 

 

drinki-z-orzechowka

 

Potrzebne składniki.

 

40 ml likieru z orzechów laskowych np. J.A Baczewski Orzechówka

20 ml likieru kawowego

20 ml kremowej śmietanki deserowej 

 

 

drink-deserowy-z-likierem-orzechowym

 

Przepis na drinka z orzechówką!

 

Takie słodkie kompozycje, zdecydowanie będą pasowały w szkle koktajlowym, które jak pamiętamy z poprzednich wpisów, przed przygotowaniem koktajlu należy schłodzić. Samo przygotowanie orzechowego drinka jest bajecznie proste, ponieważ wszystkie składniki przelewamy do shakera, a następnie kilkanaście sekund wstrząsamy, po czym przelewamy do koktajlówki. Wierzchnią warstwę drinka posypujemy czekoladą w proszku i delektujemy się smakiem, który podbije serca niejednej kobiety! Idealny drink na deser! 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27