https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Bad Father - drink z kawową wódką i amaretto - Koktajl.TV

Bad Father - drink z kawową wódką i amaretto.

Połączenie kawy czy lodów kawowych z migdałami zna chyba każdy. A wyobraźcie sobie, że połączymy wódkę kawową z likierem migdałowym Amaretto? Ten słodki, a zarazem mocny drink podbije Wasze serca już po pierwszym łyku. Nie wierzycie? Zapraszam dalej.

Bad Father - drink z kawową wódką i amaretto.

 

W nawiązaniu do klasyki.

Dzisiaj odkurzymy karty naszego bloga, wracając do ulubionego koktajlu aktora Marlona Brando - odtwórcy głównej roli w filmie Ojciec Chrzestny.  Godfaher swoją nazwę zawdzięcza właśnie aktorowi, który podczas kręcenia zdjęć do kultowego dziś filmu, popijał podobno jednego Godfathera za drugim. 

Klasyczny koktajl w skład którego wchodziło połączenie whisky z włoskim likierem amaretto, to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych koktajli na świecie. Właśnie dlatego sięgnąłem dziś po ten klasyczny przepis, który postaram się lekko dla Was odświeżyć.


 

Gra kontrastów.

Kiedy pierwszy raz trafiłem na kawową wódkę Prava Espresso o mocy 37,5 % mój wzrok przykuła piękna smukła i wyróżniająca się na półce butelka. Już samym kolorem i oznaczeniem etykiety producent sugeruje, co możemy spotkać w środku. Jako, że połączenie kawowe w drinkach są jednymi z moich ulubionych, postawiłem ją dziś wykorzystać aby przygotować wariację na klasycznym God Father.

Mój koktajl nazwałem przewrotnie - Bad Father. I nie oznacza to, że smak dzisiejszego drinka jest zły, wręcz przeciwnie. Jest wyśmienity. Ci z Was, którzy wpadają na mojego bloga częściej wiedzą już, że lubię używać kontrastów i grać słowem opisując przygotowywane przeze mnie misktury. Tym razem Bad czyli w tłumaczeniu "zły" oznacza tylko jedno. To może się źle skończyć, bo uwierzcie mi, że nie skończycie na jednej porcji.

god-father-drink

drink-kawowy


Przepis na kawowego drinka z wódką Pravda Espresso.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 50 ml wódki kawowej
 30 ml likieru migdałowego Amaretto
 Do szklanki lub szklanicy barmańskiej wypełnionej lodem dodaj składniki.
 Mieszaj łyżką przez około 25 sekund, aby odpowiednio schłodzić i rozwodnić koktajl.
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem. Do dekoracji kilka płatków migdałów.

 
Smak tego drinka jest naprawdę zaskakujacy. Otóż nie czuć wogóle wódki, a wyczuwalne smaki to słodycz migdałów i przebijająca się na pierwszy plan kawa. Jak widzicie przygotowanie jest dziecinnie proste i nie zajmie Wam 5 minut. Musicie tego spróbować w domu, jako deserowy koktajl po obiedzie. Wasi goście Wam tego nie zapomną. 

drinki-kawowe

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27