https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Godfather drink - Migdałowy drink z whisky i amaretto - Koktajl.TV

Godfather! Migdałowy drink z whisky i amaretto!

Godfather czyli w prostym tłumaczeniu "ojciec chrzestny" swoją nazwę zawdzięcza aktorowi Marlonowi Brando, odtwórcy głównej roli w ekranizacji książki autrorstwa Mario Puzo o tym samym tytule, którego ulubionym drinkiem było właśnie połaczenie whisky z włoskim likierem migdałowym czyli amaretto. 

Godfather! Migdałowy drink z whisky i amaretto!

 

Ojciec Chrzestny - Godfather.
Historia i przepis na drink 

 

Jeżeli przynajmniej raz śledziłeś na ekranie losy rodziny Corleone, lub książka autorstwa Mario Puzo wpadła w Twoje rece, jestem przekonany, że temat włoskiej mafii nie jest Ci obcy. Dzisiaj na tapetę bierzemy koktajl, którego jednym ze składników jest włoski likier amaretto. Proporcje jakie pojawiają się w przepisach są różne. Na przykład według IBA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów powinno to być 50 ml whisky i 35 ml amaretto. Proponuję, aby każdy użył i skomponował ten przepis według własnych preferencji. Podany na dole przepis i receptura jest dla mnie idealnie zbalansowana pomiędzy słodyczą migdałów i mocą whisky.

Idealnie zbalansowany smak whisky oraz lekko słodki smak amaretto sprawiają, że drink Godfather przypada do gustu zarówno mężczyznom jak i kobietom. Jest też osobiście moim ulubionym połączeniem amaretto w koktajlach. Szukasz pomysłu na drink z whisky i amaretto? Twoim pierwszy podejściem powinien być prosty w przygotowaniu drink Ojciec Chrzestny.

ojciec-chrzestny

ojciec-chrzestny-drink-przepis

 

Przepis na drink Ojciec Chrzestny.

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 50 ml whisky
 25 ml likieru Amaretto
 lód
 Do niskiej szklanki typu whisky wypełnionej lodem do 3/4 wlej whisky i amaretto. 
 Zamieszaj przez 15 sekund łyżką. 
 Dekoracja kilkoma płatkami migdałów.


Jeżeli przepis Ci się spodobał zostaw łapkę w górę i zapisz się do newslettera, aby nie przegapić kolejnych przepisów, które wkrótce się pojawią na naszym blogu. Koktajl.tv - zmieniamy kulturę picia alkoholu.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem
 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27