https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Espresso Martini - kawowy drink z wódką - Koktajl.TV

Espresso Martini - kawowy drink z wódką.

Espresso Martini to jeden z tych klasycznych drinków, który powinniście przynajmniej raz w życiu spróbować. Połączenie wódki, likieru kawowego i idealnie zaparzonego espresso połechce z pewnością Wasze podniebienia do szczytu rozkoszy. Deserowe Espresso Martini przed Wami.

Espresso Martini - kawowy drink z wódką.

 

Drink z kawą i wódką. Espresso Martini.

 

Deserowy drink jakim jest Espresso Martini powstał w Londynie pod koniec lat 80-tych ubiełgego stulecia. Połączenie wódki, likieru kawowego i espresso przez Dicka Bradsella zostało przygotowane na specjalne życzenie jednej z odwiedzajacych bar, która jak stwierdziła "chciała drinka który pobudzi i da alkoholowego kopa". Dość duża zawartość wódki zbalansowana odrobiną likieru z kawy w połączeniu z espresso naprawdę potrafi postawić na nogi. Piękna kromowa pianka, która wytwarza się na wierzchniej warstwie tego koktajlu już samym widokiem przyciąga nasz wzrok. Dekoracja trzema ziarnami kawy, którymi przegryzamy koktajl podczas degustacji.

 

 

Przepis na kawowe Martini z wódką.

 

 

Składniki: 

 

50 ml wódki


20 ml likieru kawowego


10 ml syropu cukrowego


30 ml espresso

 

 

Sposób przygotowania: 

 

Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie skladniki i energicznie wstrząśnij. Przelej całość odcedzając lód do kieliszka koktajlowego wcześniej zmrożonego. Dekoracja trzema ziarnami kawy.

 

 
Przepis na syrop cukrowy.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27