Bezalkoholowy poncz z owocami!

Sprawdź przepis na najlepszy bezalkoholowy poncz z owocami i miętą, który okaże się hitem imprezy którą organizujesz. Szukasz przepisu na poncz bez alkoholu? Sprawdź najlepszy przepis od koktajl.tv. 

Bezalkoholowy poncz z owocami!

O ile nie sięgam pamięcią do amerykańskich komedii z początku XXI wieku, to zawsze na pierwszy plan podczas „dzikich” domówek wysuwał się alkoholowy poncz, podany w ogromnej szklanej wazie z dodatkiem owoców oraz rzucającymi się w oczy plastikowymi czerwonymi kubkami w których był podawany.  Dziś zabieram Was w podróż na taką iście amerykańską imprezę, gdzie  głównym sprawcą zamieszania będzie co prawda poncz, ale bezalkoholowy z owocami i musującym Cin&Cin Free. Przygotowanie ponczu na imprezę spełnia dwa zadania. Po pierwsze przygotowując dużą wazę ponczu, masz pewność, że Twoim gościom niczego nie zabraknie w trakcie trwania imprezy, a po drugie, do ponczu, możesz użyć tak naprawdę większość składników jakie masz w kuchni.  Ja mój bezalkoholowy poncz zbuduję przede wszystkim na cytrusach, oraz ziołach takich jak mięta czy rozmaryn.  Jeżeli organizujesz domówkę i chcesz zadbać o wszystkich gości, taki poncz musi stać się pozycją obowiązkową Twojego menu! Zapraszam dalej.

 

poncz-bez-alkoholu

 

Składniki: 

 
50 ml soku z cytryny

150 ml syropu cukrowego lub miodu

1l soku pomarańczowego

½ litra soku żurawinowego

2 limonki

2 cytryny

2 pomarańcze

garść świeżej mięty

1 butelka Cin&Cin Free

lódSposób przygotowania:

Do dużej wazy do ponczu dodaj limonki, cytryny i pomarańcze pokrojone w plastry i dodatkowo na połówki. Następnie dodaj lód i resztę składników. Jeżeli dodałeś miód zamiast syropu cukrowego to dobrze zamieszaj.  Odstaw na 30 minut. Poncz jest gotowy do rozlania dla gości!

 

bezalkoholowy-poncz-przepisUwierzcie mi, że na każdej imprezie znajdują się osoby które chętnie skorzystają z Waszej opcji bezalkoholowych drinków. Dlatego przygotowanie ponczu bez procentów może okazać się strzałem w 10-tkę. Czasy kiedy toast wznosiło się sokiem pomarańczowym z lodem czy colą odeszły do lamusa. Zadbajmy o to, żeby Ci którzy nie pijają alkoholu też poczuli się wyjątkowo, kiedy będziesz o nich pamiętać przygotowując poncz z bezalkoholowym „szampanem”. Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje