https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Black Russian - przepis na drinka Czarny Rusek - Koktajl.TV

Black Russian - przepis na drinka z wódki i likieru kawowego.

Chociaż nazwa tego koktajlu to słownikowy oksymoron, to nie należy jej brać do siebie. Czarny rusek to połączenie wódki - kojarzonej przede wszystkim z Rosją i likieru kawowego, który kolorem przypomina czarną kawę. Zapraszam! 

Black Russian  - przepis na drinka z wódki i likieru kawowego.

 

 

Czarny Rusek. Deserowy drink z wódką.

 

Pomimo, że Czarny Rusek to mocniejszy i mniej deserowy koktajl niż jego brat White Russian (sprawdź przepis) z dodatkiem słodkiej śmietanki, to nadal posiada on wszystkie cechy lekko deserowego drinka. Pierwsze połączenie wódki i likieru kawowego przypisane jest belgijskiemu barmanowi Gostawowi Tops, który w 1949 roku w Hotelu Metropole w Brukseli przygotował go dla amerykańskiego ambasadora w Luxemburgu Perle Mesta. Nazwa koktajlu Black Russian, miała nawiązywać do do rosji - glównego eksportera wódki w tamtym czasie, z którą była kojarzona oraz czarnego koloru likieru kawowego.

Są dwie opcje picia tego jakże prostego drinka. Możemy zamieszać go przed degustacją, lub przebijać się podniebieniem przez dwie warstwy - mocną i wytrawną wódkę, która jest wierzchnią warstwą drinka, aby trafić poźniej na słodki smak likieru kawowego, który zbalansuje smak i moc wódki. Likierów kawowych jest mnóstwo, także możecie wypróbować przepisu z jakimkolwiek chcecie, lub macie pod ręką. Ja użyłem mojego ulubionego likieru Kahlua.

 

czarny-rusek-drink

Proporcje podane poniżej są oryginalnymi proporcjami w jakich po raz pierwszy Black Russian został przygotowany. Ale zapraszam Was do eksperymentowania z dodatkami i proporcjami, a swoimi pomysłami podzielcie się w komentarzach pod tekstem.

 

Przepis na drink Czarny Rusek.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 50 ml wódki
 20 ml kikieru kawowego (użyłem Kahlua)
 Do szklanki do whisky wypełnionej lodem wlej 20 ml likieru kawowego.
 Dodaj powoli po kostkach lodu wódkę, aby utworzyć dwie warstwy.
 Przed wypiciem można zamieszać.

 


koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27