https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Drink White Russian - Biały Rosjanin - Przepis na drink - Koktajl.TV

WHITE RUSSIAN - deserowy koktajl z wódką i likierem kawowym

White Russian czyli potocznie zwany "Biały Rusek" to deserowy koktajl do przygotowania którego wykorzystamy wódkę, dobrej jakości likier kawowy oraz śmietankę. Połączenie tych właśnie składników sprawia, że koktajl jest idealnie zbalansowany poprzez moc alkoholu pochodzącą z wódki przez aksamitny smak zmieszanego likieru kawowego ze śmietanką.

WHITE RUSSIAN - deserowy koktajl z wódką i likierem kawowym

 

Biały Rusek Drink.

White Russian czyli potocznie zwany "Biały Rusek" lub "Biały Rosjanin" to deserowy drink do przygotowania którego wykorzystamy wódkę, dobrej jakości likier kawowy oraz śmietankę. Połączenie tych właśnie składników sprawia, że biały rosjanin jest idealnie zbalansowany poprzez moc alkoholu pochodzącą z wódki, przez aksamitny smak zmieszanego likieru kawowego ze śmietanką.

Biały Rosjanin drink jest jednym z łatwiejszym do przygotowania, a zarazem jednym z bardziej znanych koktajli na bazie wódki, którego wykonanie powinien znać każdy barman oraz miłośnik słodkich, deserowych koktajli. Przepis na białego rosjanina jest bardzo prosty - nie potrzebujemy shakera, ani szklanicy barmańskiej. Nasz koktajl będziemy budować w szkle typu whisky glass wypełnionej lodem. Jesteście ciekawi jak zrobić drink Biały Rosjanin? Zapraszamy.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na drink Biały Rosjanin - White Russian.

 

Składniki Sposób przygotowania

40 ml wódki

25 ml likieru kawowego       

20 ml śmietanki kremówki

Do szklanki wypełnionej lodem wlewamy likier kawowy.
Następnie powoli po łyżce dodajemy wódkę aby utworzyć drugą warstwę koktajlu.
Na koniec powoli dodajemy śmietankę. Opcjonalnie, możemy zamieszać naszego "bialego ruska". 
Dekorujemy stratą czekoladą lub posypką z gałki muszkatołowej.

 

Najważniejszym pytaniem jakie możemy sobie zadać przed zrobieniem white russian, to jakiej wódki użyć. Odpowiedź jest prosta - takiej, która najbardziej Wam odpowiada, lub jaka znajduje się w Waszym barku. Poprzez dodanie śmietanki, zabijemy większość walorów smakowych dodanego przez Was alkoholu, więc dodanie drogiej wódki naszym zdaniem mija się z celem. Poza tym wybierzcie Waszą ulubioną śmietankę - tylko sprawdźcie datę ważności! 

W rezultacie otrzymaliśmy pyszny drink, idealnie zastępujący deser po posiłku lub, kiedykolwiek macie ochotę napić się czegoś pysznego, niewymagającego trudu włożonego w przygotowanie.

Drinka biały rosjanin możemy wypić na dwa sposoby. Pierwszy wlać wszystkie składniki i przed wypiciem zamieszać je łyżką, lub według przepisu zbudować trzy warstwy koktajli,a by podczas degustacji rozkoszować się przebijaniem przez smak aksamitnej śmietanki, poprzez smak mocnej i schłodzonej wódki, po finisz słodkim posmakiem likieru kawowego. Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzu jeśli biały rusek przypadł Wam do gustu.


Biały Rosjanin - Wideo Przepis. 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27