Bootleg - drink z ciemnym rumem i sambuca

Szukasz ciekawego połączenia i nowych nieodkrytych smaków? Koniecznie sprawdż przepis na drink z sambuca, ciemnym rumem i likierem brzoskwiniowym. Nowoczesne połączenie sprawi, że świat Sambuci stanie przed Tobą otworem! 

Bootleg - drink z ciemnym rumem i sambuca

Sambuca też ma moc! 

 

Jeśli ktoś z Was rozkochał się  w likierze sambuca, mam dobrą wiadomość. Dzisiejszy wpis również będzie poświęcony temu alkoholowi. Ale tutaj niespodzianka, ponieważ do prostego przepisu z sambucą użyjemy dzisiaj aż 3 rodzajów alkoholi. Dlatego przed skorzystaniem z tego przepisu warto dobrze i tłusto zjeść! Koktajl zdecydowanie na słodko, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dla osób o słabej głowie ta słodycz może okazać się zdradliwa i wypicie np. trzech koktajli w bardzo krótkim czasie może skutkować wprowadzeniem się w stan nieważkości. Przestrzegamy przed rozsądnym spożywaniem koktajli.

Ten prosty koktajl z sambucą jesteśmy w stanie przygotować nawet w plenerze, do czego zachęcam. Jedyny problem to transport lodu, ale i z tym jesteśmy w stanie sobie poradzić w dobie lotów na księżyc, a w czasie lata większość sklepów posiada lód na wynos!  Tym bardziej musicie dać radę, gdyż nie wyobrażam sobie nic bardziej relaksującego niż wyjazd w plener i możliwość skosztowania jakiegoś ulubionego drinka. Nie trzeba jechać kilka tysięcy kilometrów, aby zrobić sobie kawałek nieba na ziemi. Uwierzcie, że te małe przyjemności też są potrzebne, a jeśli mamy tylko chęć i możliwość dlaczego by nie skorzystać z przepisu i urozmaicić sobie dzień?

 

przepis-na-drink-z-rumem

 

slodki-drink-z-rumem

 

Składniki do drinka! 

 

30 ml ciemngo rumu

15 ml sambuca np. Antica

30 ml likier brzoskwiniowy

 

drink-z-sambuca-antica

 

drinki-z-sambuca

 

 

Przepis na drink. 

 

Do  tego koktajlu z sambucą potrzebujemy, oprócz składników płynnych, jedynie szklanki typu whiskaczówka, lodu w kostkach, oraz łyżkę do wymieszania składników w szklance. Wszystkie składniki wlewamy do szklanki wypełnionej lodem i mieszamy. Bajecznie proste, bajecznie smaczne. To kto pierwszy wypróbuje przepis? Ja jestem już po panelu degustacyjnym i jestem przekonany, że wrócę do tego przepisu niejednokrotnie.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje