Caipirovska z trawą cytrynową. Smaczny drink z trawy cytrynowej.

Trawa cytrynowa w drinkach? Absolutnie tak! Sprawdź jak połączyłem trawę cytrynową z wódką i limonką, tworząc bardzo cytrusową i orzeźwiającą Caipirovskę. Smaczny drink na lato!

Caipirovska z trawą cytrynową. Smaczny drink z trawy cytrynowej.

Trawa Cytrynowa! O Jezu, jak ja uwielbiam trawę cytrynową. Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam składnik, który moim zdaniem zasługuje na więcej uwagi, nie tylko w przypadku gotowania, ale w szczególności jeśli chodzi o użycie go w drinkach.  Zawsze odwiedzając Warszawę wpadam na targ przy hali Mirowskiej i u swojego ulubionego sprzedawcy zaopatruję  się w świeże zioła i owoce. Tym razem w moje ręce wpadła trawa cytrynowa, którą postanowiłem dodać do klasycznego drinka na bazie wódki jakim jest Caipirovska. Wódka, syrop z trawy cytrynowej i świeży sok z limonki! Czyż to nie brzmi obłędnie? A do tego góra kruszonego lodu. W połączeniu z tym, że przygotowanie tego drinka nie zajmie Wam więcej niż 2 minuty sprawi, że ten przepis może okazać się totalnym hitem. Orzeźwiający, smaczny i uniwersalny. Tak w trzech słowach mogę opisać Caiprovskę z trawą cytrynową.

 

 

drink-z-trawa-cytrynowa
Składniki:

50 ml wódki np. J.A Baczewski

 
15 ml syropu z trawy cytrynowej


25 ml soku z limonki


kruszony lód

 

 

drinki-z-wodka

 Sposób przygotowania:

Do szklanicy wypełnionej kruszonym lodem ( sprawdź jak zrobić kruszony lód w domu), dodaj wódkę, syrop z trawy cytrynowej i sok z limonki. Całość dokładnie wymieszaj łyżką. Dodaj jeszcze więcej kruszonego lodu i do dekoracji użyj łodygi z trawy cytrynowej lub cząstki limonki. Smacznego!

 

Szukasz pomysły na przepis z trawą cytrynową? Nie wiesz jak przygotować drinki z wódki? Z naszą pomocą, nie tylko wspierasz hasło „zmieniamy kulturę picia alkoholu, ale także odkryjesz smak składników, które do tej pory niekoniecznie znałeś. Caipirovska z wódką i syropem z trawy cytrynowej to nie tylko smaczny drink w którym nie czuć smaku wódki, ale także niezwykle orzeźwiająca mikstura, idealna na letnie popołudnie. Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje