Czym zastąpić Aperol. Jest ciekawa alternatywa.

Aperol to jeden z bardziej pożądanych alkoholi podczas sezonu letniego. Zdarza się że macie problem i nie wiecie gdzie go kupić, albo przeraża Was cena? Dzisiaj pokażę Wam czym zastąpić Aperol. Zapraszam dalej.

Czym zastąpić Aperol. Jest ciekawa alternatywa.

 

Cin&Cin Bitter Fresh - odpowiednik Aperolu.

Jako, że Aperol to wciąż rosnąca siła na naszym rynku, i z sezonu na sezon jest coraz popularniejszy, a jego cena oraz dostępność wołają o pomstę do nieba, postanowiłem odpowiedzić na Wasze pytania i znaleźć odpowiednik Aperolu. W moje ręce ostatnio wpadła nowość od marki Ambra w postaci Cin&Cin Fresh: Bitter Lemon. 

Już na pierwszy rzut oka sam kolor podpowiada konsumentowi, że ta intensywnie pomarańczowa butelka może mieć coś wspolnego z Aperolem. A i owszem, ma! Jako, że cena Cin&Cin Bitter Orange jest ponad trzykrotnie niższa niż samego Aperolu, to podczas porównania smaku i jakości aż takiej różnicy nie ma. Jasne,  że znajdą się osoby, które powiedzą, że smak Aperolu jest jedyny i niepowtarzalny, a próba użycia zamiennika wpłynie niekorzystnie na smak naszego drinka, i sam się z tym zgadzam, aczkolwiek nie jest to aż taka różnica jak w przypadku ceny. Musimy pamiętać, że nie każdy dysponuje budżetem na zakup butelki 0,7 l Aperolu za około 70 zł. W przypadku Cin&Cin Fresh gdzie 1 l kosztuje w przybliżeniu 20 zł, różnica jest kolosalna. 

Jak więc sprawić aby smak jak najbardziej był zbliżony do oryginału? Proponuje dodać podwójną porcję naszego zamiennika, aby smak korzennego alkoholu na bazie skórek z gorzkich pomarańczy był jak najintensywniejszy. Zamiennik można dostać w sklepach monopolowych, tesco czy carrefurze. 

cin&cin-bitter-orange

Przepisy na drinki z Aperolem i jego zamiennikiem znajdziecie na naszym kanale Youtube - zostaw suba i nie przegap najnowszych przepisów i konkursów:

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje