https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Papa Doble - drink Ernesta Hemingwaya - Koktajl.TV

Papa Doble - drink Ernesta Hemingwaya.

Nie od dziś wiadomo, że artyści to grupa, która w ramach relaksu częściej sięga po alkohol niż zwykłli obywatele. Nie chcę wrzucać nikogo do jednego worka, ale to Ernest Hemingway potrafił wypijać sześnaście porcji swojego ulubionego Special Daiquiri z podwójną ilością rumu podczas jednego wieczoru, w ukochanej restaucji La Floridita w Havanie.

Papa Doble -  drink Ernesta Hemingwaya.

Papa Doble.
Drink Ernesta Hemingwaya.

 

drinki-z-rumem

 

Papa Doble to nic innego, jak zmodyfikowany lekko koktajl Daiquiri. To właśnie na specjalne życzenie Ernesta Hemingway-a, jego przyjaciel a także właściel restauracji La Floridita, Constantino Ribalagua przygotował dla niego przepis na Special Daiquiri. Problemy z cukrzycą Hemingway-a, który alkoholu wszak nie odmawiał sprawiły, że musiał zrezygnować z dodatku cukru w oryginalnym przepisie, na rzecz likieru Maraschino i podwójnej ilości rumu. Jak raczył mawiać "piję by ludzie stali się dla mnie bardziej interesującymi". 

 

drink-z-rumem


Special Daiquiri, czy inaczej nazywany jako Papa Doble, to orzeźwiający mocny drink z rumem. Stworzony z przyjaźni, okazał się recepturą, która przetrwała wieki i do dziś serwowany jest w wielu koktajl barach na całym świecie. Nie inaczej jest w słynnej La Floridicie, gdzie odwiedzający nie mogą obejść się bez spróbowania drinka przygotowanego według oryginalnej receptury, tak ukochanej przez wybitnego pisarza.

 

Przepis na drink Papa Doble.
 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 60 ml jasnego rumu np. Angostura Reserva
 30 ml soku grejpfrutowego
 20 ml soku z limonki
 20 ml likieru Maraschino
 Wlej wszystkie składniki do shakera wypełnionego lodem i energicznie wstrząśnij.
 Przelej całość do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego.
 Dekoracja twistem zeskórki grejfruta. 

 
Porada.

Jeżeli nie masz likieru Maraschino dodaj soku wiśniowego lub innego wiśniowego alkoholu np. Cin&Cin Cherry.

 

drink-ernesta-hemingwaya

 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Sprawdź wideo przepis na kubańskiego drinka Cuba Libre.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27