https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 CAIPIROSKA - przepis na drink z limonką i cukrem trzcinowym - Koktajl.TV

CAIPIROSKA - przepis na prostego drinka z limonką i cukrem trzcinowym.

 Tym razem zaproponujemy Wam niezwykle orzeźwiającego i prostego drinka z wódką, limonką i cukrem trzcinowym o nazwie Caipiroska. Prosty przepis, który dzięki nam przygotujesz w 2 minuty.

CAIPIROSKA - przepis na prostego drinka z limonką i cukrem trzcinowym.

Caipiroska vs Caipirinha. 
Historia i różnice. 

Drink Caipiroska powstał jako wariacja brazylijskiego drinka Caipirinha, przez zamianę alkoholou bazowego - cachacy na czystą wódkę. Wraz ze wzrostem popularności wódki w Ameryce Południowej, poprzez łatwy dostęp do limonek, przepis  ten zyskał popularność w Argentynie, Urugwaji i Chile. Dzięki swojej mocy i prostocie wykonania Caipiroska zyskała swoją aprobatę także w Szwecji i Norwegii, gdzie srogie zimy dają w kość rdzennym mieszkańcom. W Afryce Caipiroska cieszy się tak dużą popularnością, że zyskała nawet swój przydomek "DAWA". 

Caipiroska to drink, który orzeźwia, przez co najlepiej smakuje latem. Alternatywa dla tych, którzy w Mojito nie lubią mięty! Sporo mocy zawdzięcza duzej ilości wódki, a kruszony lód i charakterystyczny posmak limonki, uczynią tego drinka odświeżającym, gaszącym pragnienie, a zarazem zbalansują smak wódki, przez co ten drink przypadnie do gustu także Paniom. 

Do przygotowania drinka caipiroska potrzebować będziemy wódki, kruszonego lodu, limonki oraz cukru trzcinowego. Jak zrobić Caipiroskę? Zapraszam dalej:

 

drink-z-limonka-i-wodka

 

 

Jak zrobić drinka Caipiroska.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml wódki np. Uluvka
 pół limonki
 2 łyżeczki trzcinowego cukru
 kruszony lód

 Do szklanki typu whisky wrzucamy połówkę limonki pokrojoną w kostkę.
 Dodajmy dwie łyżeczki brązowego cukru i całość ugniatamy.
 Dodajemy 3/4 szklanki kruszonego lodu i wlewamy 40 ml wódki.
 Energicznie mieszamy łyżką. 
 Dodadajemy kruszonego lodu aby utworzyć "górkę" z lodu i dekorujemy limonką.


Caipiroska to bardzo prosty, drink z limonką i wódką, którego przepis bez problemu przygotujecie w domu. Jako, że drink posiada tylko trzy składniki warto wybrać dobrej jakości wódkę. Ja do swojego przepisu wybrałem wódkę Uluvka, która idealnie wpasowała się charakterem do tego klasyka! Dzięki użyciu kruszonego lodu, bardzo szybko osiąga temperaturę, która pozwala w szybkim czasie nas orzeźwić. Brązowy cukier idealnie balansuje smak wódki i cierpkiej, odświeżajacej limonki, przez co drink staje się bardziej dostępny nawet dla tych, którzy nie lubią smaku wódki. Z naszą pomocą przepis na Caipiroskę bez problemu odtworzycie w zaciszu domowej kuchni. 

Szukasz pomysłu na smacznego, orzeźwiajacego drinka z limonką i brązowym cukrem? Caipiroska to najprostsze rozwiązanie. Przygotuj ją znajomym podczas imprezy w ogrodzie i cieszcie się smakiem rodem z Brazylii.

 

 

caipiroska-przepis-drink

 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Caipiroska a Mojito. Różnice i podobieństwa.

Caipiroska to drink bardzo podobny w smaku do Mojito. Czym tak naprawdę różni się drink Caiprovska od Mojito? Przede wszystkim główną różnicą jest rodzaj użytego alkoholu. Do Mojito dodajemy jasny rum, w przypadku Caiprovski jest to odpowiednio wódka. Kolejnym składnikiem który podowuje różnice w smaku jest świeża mięta, której nie dodajemy do Caipirovski, podczas gdy w Mojito gra ona pierwsze skrzypce. Szklanka do Mojito to wysoki highball, podczas gdy do drinka z wódką używamy niskiej szklanki do whisky.

Co jednak łączy oba koktajle? Orzeźwiający smak, duża ilość kruszonego lodu, limonka i cukier trzcinowy. Te pdoobieństwa sprawiają, że drink bez mięty jest idealną alternatywą dla Wszystkich tych, którzy nie przepadają za mietą. 

 

 Poniżej znajdziecie przepisy, które z pewnością smakiej przypominać Wam bedą tak popularną Caipiroskę. Koktajl.tv - zmieniamy kulturę picia.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27