Orzeźwiający drink z ogórkiem i limonką na lato!

Lato w pełni, dlatego tym razem zapraszam Was, na bardzo orzeźwijący i zaskakujący w smaku przepis na drinka z wódką, limonką i ogórkiem! Ten smak będzie towarzyszył Wam przez całe lato!

Orzeźwiający drink z ogórkiem i limonką na lato!

Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek! 

 

O ile zielony ogórek bardziej kojarzyć może Wam się z dodatkiem do letniego obiadu niż z drinkami, to tym razem w sam raz na wakacyjną upalną pogodę przygotujemy wspólnie orzeźwiającego drinka z wódką J.A Baczewski, świeżą limonką, syropem cukrowym i dużą ilością kruszonego lodu. Ci z Was któzy odkryli orzeźwiającą moc świeżego ogórka w drinkach np. ginie z tonikiem wiedzą, jak ciekawym dodatkiem, szczególnie podczas upalnego lata jest ogórek.

 

drink-z-ogorkiem-i-wodka

 

drinki-z-ogorkiem

 

Tym razem będziemy przygotowywać wariację na popularnym, orzeźwiającym drinku wakacyjnym jakim jest Caipiroska. Ogórkowa Caipiroska! Czyż to nie brzmi wspaniale? Do przygotowania drinka potrzebować będziemy dużej ilości kruszonego lodu, czystej wódki dobrej jakości, limonki, oraz świeżego ogórka. Balansować słodyczą będziemy za pomocą syropu cukrowego, na który przepis znajdziecie w materiałach poniżej! Gotowi na przepis na ogórkowego drinka? Zaczynajmy! 

 

wodka-baczewski

 

drink-z-ogorkiem-na-lato

 

 orzezwiajacy-drink-na-lato

 

Sposób przygotowania drinka.

Do niskiej szklanki wrzuć połówkę limonki pokrojonej w kostkę i 3 centymetrowe plastry ogórka.
2. Dodaj 20 ml syropu cukrowego i całość dokładnie ugnieć.
3. Całość zasyp dużą ilością kruszonego lodu i dodaj 40 ml wódki.
4. Dokładnie wymieszaj. Dosyp jeszcze więcej lodu! 
5. Dekoracja ze świeżego ogórka. 

 

proste-drinki-z-wodka

 

Jak smakuje ogórkowy drink z ogórkiem? 

Ogórkowa Caipiroska z wódką i limonką to bardzo lekki, orzeźwiający drink. O tym jaka będzie równowaga pomiędzy kwaśną limonką i soczystym ogórkiem a słodyczą zaważy ilość dodanego syropu cukrowego. Tak więc drodzy Państwo to Wy odpowiadacie za to jak ten ogórkowy koktajl będzie finalnie smakował. Dla mnie połączenie limonki i ogórka jest naprawdę fajne, lekki i odświeżające. Takie idealne na upalne lato w przydomowym ogródku. Zaskoczcie znajomych i zaserwujcie im pyszne i smaczne drinki zamiast czystej wódki! Smacznego! 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje