https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Najlepszy alkoholowy poncz z owocami - SZTOS - Koktajl.TV

Wakacyjny poncz owocowy z wódką i wermutem.

Nie ma nic piekniejszego niż lato, żegnające nas piękną słoneczną pogodą. Kolejne dni zapowiadają sie wyjatkowo ciepło i zapewne wielu z Was, skorzysta z nadarzjacej sie okazji wygrzania kosci przed nadchodzącą wielkimi krokami ponurą jesienią. Jeśli tak to przychodzimy Wam z pomocnym przepisem na idealny owocowy poncz, który przypadnie do gustu każdemu! 

Wakacyjny poncz owocowy z wódką i wermutem.

 

Poncz alkoholowy z wódką i owocami sezonowymi.

Poncz alkoholowy. Pomimo, że na pierwszy rzut oka kojarzycie ten alkoholowy napój z amerykańskich filmów, jego geneza wywodzi się z Indii. W obecnych czasach bardzo popularny we Włoszech i Hiszpanii, gdzie przez cały sezon mieszkańcy mają dostęp do świeżych cytrusów, jakże porządanych w przepisie. 

Poncz z alkoholem jest na tyle uniwersalnym napojem, że powstały tysiące przepisów i wariacji jego przygotowania. To od Was zależy jakich owoców użyjecie, czy zawartość alkoholu będzie słabsza, a może już jedna porcja wystarczy aby przyprawić Was o zawrót głowy? :)
Jednakże, najważniejszym wyborem przy którym musimy się na chwilę zatrzymać, jest dobór alkoholu. To jakiego użyjemy wina, czy w iście Włoskim stylu zamienimy wino na wermut znacząco wpłynie na efekt końcowy naszego "eliksiru". Moja dzisiejsza propozycja przeniesie nas właśnie w okolice słonecznej Sycylii. Włoski poncz z dodatkiem wódki i owocami sezonowymi, to przepis, który pokochasz! Nie wierzysz? Przejdźmy dalej.

owocowy-poncz-z-wodki
 

Przepis na poncz z wodki.

 

Składniki Sposób przygotowania ( 8 porcji )
300 ml Cin&Cin Lemon cini lub inny wermut
200 ml wódki
200 ml herbaty owocowej
100 ml soku z cytryny
80 ml syropu cukrowego
1 pomarańcza 
1 cytryna
8 truskawkek / malin lub garść borówek 
lód

 

 

Pokroj pomarańczę, cytrynę i truskawki  w plastry i dodaj do wazy.
Wazę uzupełnij lodem.
Dodaj resztę  składników i dokładnie wymieszaj.  
Czerpakiem rozlej do kieliszków i dlektuj się smakiem.


Przepis na syrop cukrowy.

Do rondelka dodaj 200 gram cukru i 100 ml wodu. Całość podgrzej i mieszaj aż do rozpuszczenia cukru. Zamknij w szczelnej butelce i przechowuj w lodówce do trzech tygodni.

 

Wideo przepis na poncz z wermutem.

 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27