Drink z rumem i Drambuie na zimowe wieczory

Jeżeli lubisz zaskakujące połączenia to sprawdź naszą najnowszą propozycję na zimowe wieczory, czyli drink z ciemnym rumem i szkockim likierem Drambuie. 

Drink z rumem i Drambuie na zimowe wieczory

 Szukając pomysłu na drinka z rumem wielu z Was wybiera zazwyczaj klasyki typu Mojito, Cuba Libre czy Daiquiri. Tym razem mam coś specjalnego dla odważnych, którzy cenią sobie jakość i smak drinka ponad prostotę jego przygotowania i koszt składników. W dzisiejszym przepisie użyję bowiem starzonego rumu Angostura 7y.o, który swoim charakterem i aromatem przekona przede wszystkim miłośników wytrawnych i mocnych alkoholi. Każdy z Was kto przy degustowaniu Manhattanu czy Negroni zamiast wykrzywionych ust okazuje pełnię zadowolenia ukocha sobie tego drinka już po pierwszym łyku. Warto więc odkurzyć nasze barkowe zbiory w poszukiwaniu butelki dobrej jakości rumu, lub zakupić właśnie ten który dziś wybrałem, gdyż jego charakter idealnie sprawdzi się w dzisiejszym przepisie na drinka z rumem.

 

 

drinki-z-drambuie

 

Składniki:

40 ml ciemnego rumu np. Angostura Bitters

20 ml Drambuie

Skórka z pomarańczy

 

Sposób przygotowania:

Do niskiej szklanki wypełnionej lodem dodaj rum, drambuie i całość dokładnie wymieszaj przez 15 sekund.  Wyciśnij do środka skórkę z pomarańczy, po czym wrzuć ją do środka drinka.

 

Połączenie aromatycznego, starzonego rumu z miodowo-ziołowym likierem na bazie whisky czyli Drambuie dostarczy nam nie lada doznań smakowych. Moc korzennego rumu w połączeniu z ziołami i słodyczą miodu sprawi, że po moją dzisiejszą propozycję będziecie sięgać nie tylko w przypadku jesienno-zimowych wieczorów.

 

A jeżeli ukochałeś w sobie smak szkockiego likieru Drambuie to koniecznie sprawdź najpopularniejszy koktajl na jego bazie czyli Rusty Nail! Slante!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje