https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na Rusty Nail - Klasyczny drink z whisky i Drambuie - Koktajl.TV

Rusty Nail. Klasyczny drink z whisky i Drambuie.

Rusty Nail to koktajl, który miłośnicy drinków z whisky powinni zapisać w swoim notatniku. Połączenie whisky z ziołowo-miodowym likierem Drambuie, podane na lodzie to lekki koktajl, którego smak i aromat  zniewala od samego początku degustacji. 

Rusty Nail. Klasyczny drink z whisky i Drambuie.

 

Brudny paznokiec, rdza.
Czyli połączenie whisky i drambuie.


Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z Drambuie, nie byłem jeszcze miłosnikiem picia czystej whisky z dodatkiem kilku kropel wody. Pierwszy wyszukany przeze mnie koktajl na bazie tego miodowo-ziołowego likieru  to było właśnie Rusty Nail. Popularny do tego stopnia, że stał się głównym koktajlem kojarzonym z tym właśnie likierem.

Pomimo, że nie przepadam za słodkimi alkoholami i nalewkami, wszystko co bazuje na miodzie zajmuje szczególne miejsce na moich półkach barowych. Tak samo stało się ze szkockim likierem Drambuie, produkowanym na bazie whisky, miodu i odpowiednio dobranych ziół. Nie za słodki, lekko schłodzony robi sie oleisty i idealnie nadaje się także do wypicia w kieliszku.

Na pierwszy rzut oka i kubków smakowych Rusty Nail przypomina nieco drinka Godfather - połączenie whisky z amaretto, chociaż nie jest tak słodki i migdałowy. Lekka słodycz dobiegająca z likieru w połaczeniu z bukietem whisky jaką wybierzecie, sprawia, że ten prosty drink smakuje również kobietom, chociaż można odrobinę zmniejszyć proporcję whisky. Rusty Nail nazywany jest często "zerdzewiałym gwoździem" lub "brudnym paznokciem" ze względu na kolor mikstury, która swoim kolorem właśnie przypomina "rudą rdzę".


drinki-z-drambuie

 

Przepis na drink Rusty Nail z Drambuie.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:

 45 ml whisky
 25 ml likieru Drambuie

 

 Do szklanki typu whisky wypełnionej w 3/4 lodem wlej oba składniki.
 Zamieszaj.
 Delektuj się smakiem Rusty Nail.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27