Czereśniowa rozkosz - drink z wódką i czereśniami na lato

Tym razem wykorzystami soczyste regionalne czereśnie, które połączymy z wódką i limonką. Świeży, orzeźwiajacy drink z czereśniami i lemoniadą, idealne na nadchodzące letnie upały! 

Czereśniowa rozkosz - drink z wódką i czereśniami na lato

Sposób na czereśnie! 

 

Siemanko! Dzisiaj przedstawię wam kolejny prosty przepis na letni drink z wykorzystaniem owoców, a konkretnie syropu z czereśni, którego sposób przygotowania za chwilę wam podam. Dlaczego akurat czereśnie? Ponieważ jest to dzisiaj jeden z moich ulubionych owoców z dzieciństwa, do którego miłość przetrwała do teraz.  Mam nadzieję, że tym skromnym pomysłem na wykorzystanie świeżych czereśni przyczynię się chociaż do minimalnego zainteresowania Was sposobami na wykorzystanie czereśni, których jest naprawdę mnóstwo. Oprócz niepodważalnych walorów smakowo –  witaminowych, (które według mnie są nieocenione zimą, w postaci dżemu oraz syropu do herbaty) czereśnie posiadają przepiękną barwę, a ujawnia się ona właśnie po przetworzeniu ich na syrop, który odstawiony w chłodnym miejscu będzie idealną bazą na kolejne partie naszego drinka z czereśniami lub jako dodatek do orzeźwiającej lemoniady.

 

drinki-z-wodka

 

czerwony-drink-przepis

 

Przepis na syrop z czereśni do drinków.

 

Aby wykonać taki syrop w ilości odpowiadającej na domowe potrzeby wystarczy przygotować 600 g cukru, 800 ml wody oraz około 400 g czereśni. Nasze owoce dokładnie płuczemy, a do garnka wsypujemy cukier i zalewamy go wodą tworząc syrop cukrowy, gdy cukier się rozpuści dodajemy czereśnie, i gotujemy na małym ogniu. Porada dla niecierpliwych: jeśli nie chcecie czekać aż owoce czereśno same puszcza sok, możecie im „pomóc” rozgniatając lub nacinając je. Więc jeśli mamy już gotowy syrop czekamy aż ostygnie a następnie wlewamy go do butelki przecedzając sitkiem aby mieć czysty syrop bez pestek i miąższu.

 

drink-z-limonka

 

Potrzebne składniki do drinka:

 

40 ml wódki np. Uluvka

20 ml soku z limonki

15 ml syropu czereśniowego

lemoniada lub smakowy tonik

 

drinki-na-lato

 

Jak zrobić drinka z czereśniami:

 

Przejdźmy teraz do koktajlu. do wcześniej wspomnianego syropu użyjemy wysokogatunkowej wódki, aby podnieść wartości smakowe całości. Do szkła typu long wsypujemy kruszony lód, następnie wlewamy 15 ml naszego syropu, 20 ml soku z limonki oraz 40 ml wysokogatunkowej wódki. Mieszamy całość łyżką. Zwróćcie uwagę jaki niesamowity kolor posiada koktajl, a żeby wydobyć z niego świeży charakter uzupełnimy całość lemoniadą, możemy dla kontrastu udekorować całość miętą. Voila! Nasz prosty drink z czereśniami i wódką jest gotowy! Smacznego! 

 

drink-z-czeresni

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje