Warstwowy drink z arbuzem i wódką w kolorze biało czerwonym.

Warstwowe drinki mają to do siebie, że już swoim wyglądem zachęcają do ich spożycia. Tym razem chciałbym Wam zaprezentować prosty przepis na warstwowego drinka z arbuzem i wódką w kolorze biało czerwonym. Drink w kolorystyce naszej flagi idealnie nadaje się do wspierania naszych sportowców np. piłkarzy podczas mundialu w Rosji.

Warstwowy drink z arbuzem i wódką w kolorze biało czerwonym.

 

Piłkarskie święto.

 

Kiedy gra reprezntacja Polski w piłce nożnej przed telewizorami, wygodnie w kanapie siadaja miliony taktyków, piłkarskich ekspertów i trenerów z kontynentalną licencją Fifa Pro aby wspierać naszą drużynę narodową. Pomimo, że wcześniejszy opis można potraktować z przymrużeniem oka, to pokazuje on jednak, jak my Polacy kochamy piłkę nożną. Sam jestem miłośnikiem futbolu, a gra reprezentacji zawsze wywołuje u mnie gęsią skórkę - w szczególności podczas odgrywania hymnu.

Jako, że zgodnie z utartymi schematami podczas meczu wypijamy niezliczone ilości piwa, a bloga prowadzę w myśl hasła - zmieniamy kulturę picia alkoholu, chciałbym tym razem zaproponowac Wam orzeźwiającego drinka z wódką i arbuzem, który swoimi warstwami przypomina kolor flagi Polski. 

warstwowy-drink-3

 

Polska Dawaj.

Rosja jest organizatorem Mundialu w 2018 roku, dlatego też nasza reprezentacja poleciała tam z hasłem przewodnim pod tytułem Polska Dawaj. I pomimo, że politycy próbują nam wmówić jak to rosjanie nie są do nas wrogo nastawieni - co jest wierutnym kłamstwem, to wszyscy jesteśmy słowianami, a wbrew woli niektórych łączy nas więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Gościnność, przywiązanie do kultury i dziedzictwa, a przede wszystkim umiłowanie w alkoholu jakim jest wódka. Nikt przecież na świecie nie podda w wątpliwość, że wódka to alkohol kojarzący się przede wszystkim właśnie z Rosją i Polską. 

Tym bardziej do mojego przepisu użyłem naszego słowiańskiego ulubionego alkoholu jakim jest wódka. Oprócz wódki, ja akurat wybrałem  J.A Baczewski - produkt, który od korzeni był polski, potrzebować będziemy kawałka soczystego arbuza, syropu z owoców granatu, czyli popularnej grenadyny, lub np. syropu truskawkowego, jednej limonki, lemoniady i dużej ilości lodu. Jeżeli jesteście ciekawi finału niczym Sławek Peszko "grzebiący" w barku Kamila Glika , to zapraszam Was dalej... ;) 

warstwowy-drink-2

warstwowy-drink

 

Składniki, przepis i smak drinka w 
kolorze biało czerwonym.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 40 ml wódki
 2 cząstki arbuza
 limonka
 20 ml syropu z owoców granatu lub truskawkowego
 lemoniada
 Do shakera wrzucamy arbuza i syrop i całość ugniatamy.
 Dodajemy lód i wciskamy do środka sok z limonki i wlewamy wódkę.
 Enericznie wstrząsamy. 
 Przelewamy do szklanki wypełnionej kruszonym lodem, tak aby uzupełnić ją do połowy.
 Uzupełniamy lemoniadą i dekorujemy cząstką arbuza.

 

Dzięki dodaniu arbuza i limonki w naszym drinku nie wyczujemy alkoholu, dlatego też, bardzo dobrze zostanie odebrany przez damską cześć piłkarskich fanatyków. Duża ilość kruszonego lodu sprawi, że szybciej osiągniemy efekt ochłodzenia, oraz pomoże lepiej "ułożyć" się dwóm warstwom koloru. W smaku, drink którego nazwałem Polska Dawaj, jest orzeźwiający, lekko słodki, cytrusowy, musujący, a do tego wygląda rewelacyjnie. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje