Gin Fizz - cytrusowy, orzeźwiający drink z ginem.

Połączenie wybranego alkoholu z dodatkiem soku cytrynowego i uzupełnienie całości wodą pozwoli nam uzyskać koktajl z rodziny FIZZ-ów . To właśnie w słowie " Fizz" ukryty jest cały sekret, gdyż oznacza ono nic innego jak w wolnym tłumaczeniu syczeć, musować. Gin Fizz to klasyczny koktajl z rodziny sałerów (sour), idealnie zbalansowany, który dzięki dodaniu wody gazowanej pozwoli zagłębić się i odkrywać świat ginu z każdym kolejnym łykiem przygotowanej mikstury. 

Gin Fizz - cytrusowy, orzeźwiający drink z ginem.


Popularny drink z ginem na lato.

Korzenie dzisiejszego koktajlu sięgają początków XIX wieku, kiedy to wynalazek o nazwie woda sodowa, zaczęła być ogolnodostępna, a jej popularność rosła. Barmani co bądź odkrywali jej walory, poprzez uzupełnianie swoich receptur wodą z bąbelkami, co nie tylko wpływało na uwydatnienie smaku, ale i aromatu drinka. 

Gin Fizz to idealnie zbalansowany drink z ginem, który sprawdzi się o każdej porze roku, a zarówno miłośnicy jak i przeciwnicy ginu, odkryją wszelkie walory smakowe jałowcowego trunku uwydatnionego przez tak porządane musujące bąbelki. 

Przepis na drink Gin Fizz.

 

Składniki Sposób Przygotowania
  40 ml ginu
  20 ml soku z cytryny
  10 ml syropu cukrowego - kliknij jak zrobić
  woda gazowana
Do shakera wypełnionego lodem dodaj gin, sok z cytryny i syrop cukrowy.
Energicznie wstrząśnij przez 15 sekund.
Przelej zawartość shakera do wcześniej schłodzonej szklanki (oryginalna receptura podawana jest bez lodu - opcjonalnie wypełnionej lodem).
Uzupełnij wodą gazowaną. 
Dekoracja skórką cytryny, gałązką rozmarynu lub wisienką koktajlową.

 

Gin Fizz - wideo przepis.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje