https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Bee's Knees - pyszny drink z ginem i miodem - Koktajl.TV

Bee's Knees - klasyczny drink z ginem.

Bee's Knees to koktajl w skład którego wchodzi gin, cytryna i miód a swoją historią sięga do czasów prohibicji. Określenie Bee's Knees w slangu z czasów prohibicji oznaczało - najlepszy. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonajmy się.

Bee's Knees - klasyczny drink z ginem.


Drink z czasów progibicji.

 

Bee's Knees to koktajl w skład którego wchodzi gin, cytryna i miód, a swoją historią sięga do czasów prohibicji. Określenie Bee's Knees w slangu z czasów prohibicji oznaczało - najlepszy. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonajmy się.

W czasach prohibicji bardzo często używano cytryny i miodu w celu "zabicia" tak charektyrystycznych aromatów ginu. Ta swoista próba poprawienia smaku ginu, za którym nie każdy przepadał, pozwoliła uzyskać idealną harmonię smaków, która przetrwała do dzisiaj. W tamtym czasie miód był nowatorskim dodatkiem do drinków poprzez to, że pozwalał uzyskać ciepłe, kwiatowe nuty, które pozwalały stworzyć swoisty labirynt  smakowy, niedostępny w przypadku użyciu cukru. Skoro na przestrzeni lat, rozwój pozwolił uzyskać nam różne odmiany miodu, nie bójmy się eksperymentować i sprawdźmy jakie połączenie będzie dla nas idealne. Bee's Knees to bardzo prosty a zarazem smaczny, orzeźwiający koktajl z którym możemy eksperymentować zmieniając jego proporcje lub składniki. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

 

Składniki:

 

60 ml ginu

20 ml soku z cytryny

20 ml syropu miodowego 

 

 

 

 

Sposób przygotowania: 

 

Do shakera wypełnionego lodem wlewamy wszystkie składniki i energicznie wstrząsamy przez około 20 sekund. Przelewamy używając podwójnego sitka do wcześniej  schłodzonego kieliszka. Dekorujemy skórką z cytryny.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27