Honey Rum Martini - miodowy drink z ciemnym rumem

Szukasz preostego i sprawdzonego przepisu na drinka z ciemnym rumem? Sprawdź super prosty przepis z limonką, miodem i ciemnym rumem Angostura 5! Idealny pomysł na letnie popuładnie w gronie znajomych! 

Honey Rum Martini - miodowy drink z ciemnym rumem

Miód z limonką i rumem! 

 

Siemanko! Dzisiejszy wpis będzie dotyczył ciemnego rumu. Już przy którymś poprzednim przepisie oznajmiłem, że w tym sezonie wakacyjnym ciemny rum zdecydowanie wziął górę nad whisky w moich osobistych preferencjach smakowych. I taki stan rzeczy ciągle się utrzymuje. Nie wiem czy to dorosłość, czy po prostu organizm podświadomie szuka nowych smaków. Jedno jest pewne – ciemny rum zagości na blogu jeszcze nie raz z coraz to nowszymi połączeniami. Jednak warto przypomnieć, że jego specyficzny smak najlepiej sprawdzi się z niezbyt rozbudowanymi w składniki koktajlami. A to dlatego, że w przypadku większej ilości składników, finezja tego alkoholu zostanie całkowicie zatracona przez inne dodatki, co znacząco obniży walory smakowe całości. A o to wcale nam nie chodzi w przypadku koktajli z dobrymi np. starzonymi alkoholami. Zasada jest prosta – im słabszy jakościowo alkohol tym mniej powinien być wyczuwalny jego smak. A dzisiaj smak rumu chcemy czuć i to bardzo, bo w dłonio trzymam Angostura Rum 5! 

 

angostura-rum-drink

 

 

Składniki do drinka! 

 

50 ml ciemnego rumu np. Angostura 5 

sok z połowy limonki

2 płaskie łyżeczki miodu

 

drink-z-ciemnym-rumem

 

 

Przepis na drink
z ciemnym rumem i miodem! 

 

Aby przygotować drinka z ciemnym rumem należy rozpocząć od schłodzenia szkła koktajlowego, następnie do shakera dodajemy wszystkie składniki i stosując metodę dry shakingu (bez użycia lodu) wstrząsamy około pół minuty w celu rozpuszczenia miodu, następnie dodajemy lód do shakera i ponownie wstrząsamy tym razem chłodząc naszą miksturę. Następny krok to przelanie przez podwójne sito zawartości shakera do schłodzonego kieliszka koktajlowego.

A teraz najważniejsze. Oczyszczamy umysł. Otwieramy czakramy. Rozsiadamy się wygodnie i delektujemy idealnie zbalansowanym koktajlem.

 

drink-z-rumem-i-limonka

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje