https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Wódka Sour Drink - NAJSMACZNIEJSZY DRINK - Koktajl.TV

Wódka Sour - najprostszy orzeźwiający klasyczny drink z wódką

Wódka to jeden z najpopularniejszych składników bazowych wszystkich drinków i koktajli spozywanych na codzień na całym świecie. Wielu z Was znudziła się pita czysta w postaci shota na rzecz odkrywania i poznawania połączeń nowych smaków w drinkach. Jeżeli zamiast szybkiego doprowadzenia się do stanu nieważkości wolicie spędzić czas przy koktajlu, który po pierwsze jest bardzo prosty w przygotowaniu a po drugie smak alkoholu jest wręcz niewyczuwalny to zapraszamy na seans pod tytułem: Przepis na wódkę sour.

Wódka Sour - najprostszy orzeźwiający klasyczny drink z wódką

 

Sour Drink. Historia.

Sałery (sour), to rodzina koktajli pierwszy raz opisana przez Jerrego Thomasa w 1862 roku w jego książce " How To Mix Drinks" -  tł. "Jak mieszać drinki". Wyznacznikiem przynależności do "rodziny sour" jest użycie w koktajlu alkoholu jako składnika bazowego, kwaśnego składnika w  postaci soku z limonki czy cytryny (przeczytaj jak wycisnąć więcej soku z cytryny) i składnika słodzącego ( syrop, miód, etc.) , mającego na celu zbalansowanie całej mikstury. 
  

wodka-sour-drink-przepis

Wódka Sour. Składniki do Drinka.
Z białkiem czy bez?

Do przygotowanie wódki sour potrzebujemy dobrej jakości wódki - to ona będzie odgrywać rolę pierwszoplanową w naszym drinku. Sok ze świeżej cytryny sprawi, że zniwuluje on posmak duzej porcji alkoholu użytego w drinku oraz dodatkowo go orzeźwi. Zbalansowanie syropem cukrowym doda wódce "sałer" nutę słodyczy wydobywającą się ze środka i sprawiającą, że wódka sour to koktajl kompletny, sprawdzający się w każdej sytuacji. Opcjonalne użycie białka jaja kurzego sprawi, że drink stanie się delikatnie aksamitny i będzie rozpływał się w ustach ( polecam sprawdzić, wiem, że białko może Wam się źle kojarzyć - miałem takie reakcje przy pierwszym kontakcie z drinkami sourem na bazie białka jaja kurzego, ale niepotrzebnie! Uwierzcie!).

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na wódkę sour.

 

Składniki Sposób przygotowania
 50 ml wódki
 20 ml soku z cytryny
 10 ml syropu cukrowego
 20 ml białka jaja korzego - opcjonalnie
Jeżeli wybierzecie przepis z białkiem, do shaera bez lodu wlewamy białko i wstrząsamy energicznie aby je napowietrzyć.
Dodajemy lód i resztę składników i energicznie wstrząsamy.
Przelewamy do szklanki typu whisky uzupełnionej lodem.
Dekorujemy cząstką limonki lub świeżą miętą.Jak zrobić syrop cukrowy do drinków.

Do rondelka dodaj 200 gram cukru i 100 ml wody. Na wolnym ogniu podgrzewaj aż do rozpuszczenia cukru. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okres do 3 tygodni.

 

Wideo przepis - Wódka Sour.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27