Ile kalorii ma rum? Sprawdzam.

Tagi: rum

Jesteś na diecie a chciałbyś wyjść ze znajomymi i napić się drinka z rumem? Dziś sprawdzam dla Was ile kalorii ma rum, i czy wypicie drinka z rumem wpłynie negatywnie na Wasz bilans kaloryczny! 

Ile kalorii ma rum? Sprawdzam.

XXI wiek przyniósł ze sobą modę na zdrowe odżywianie, liczenie kalorii i trzymanie formy przez cały rok. Cała masa facebookowych i instagramowych influencerów stara się wpoić nam,  że jesteśmy tym co jemy, przez co wielu z nas ulega presji wyidealizowanego świata rodem z social mediów. Warto w tym wszystkim się nie zatracić i nawet pomimo prowadzenia zdrowego trybu życia, pozwolić sobie od czasu do czasu na coś extra, co będzie swoistym resetem dla naszego mózgu po tygodniach odmawiania sobie czegokolwiek. Dzisiaj chciałbym sprawdzić dla Was ile kalorii ma rum, aby raz na zawsze udowodnić Wam, że alkohol spożywany od czasu do czasu nie ma prawa wpłynąć na Waszą formę budowaną z taką starannością na lato. Ile rum ma kalorii? Sprawdźmy.

 

 

 

Tak jak w przypadku kalorii liczonych w prosecco każda butelka rumu pochodząca od innego producenta może nieznacznie różnić się ilością kalorii zgromadzonej w 100 ml. Średnia wartość jaką można wyliczyć to 231 kcal na każde 100 ml. Zakładając, że najpopularniej sprzedają się butelki rumu o pojemności 700 ml to wypijając butelkę rumu dostarczymy do naszego organizmu aż 1617 kcal. Ale czy naprawdę jesteśmy w stanie wypić butelkę  rumu jednego wieczoru? Najpopularniejszą pojemnością alkoholu dodawaną do drinków w barach i restauracjach jest 40 ml, przez co możemy założyć że 1 drink z 40-toma ml rumu zawierać będzie zaledwie 92 kcal. Czy to tak dużo? Nawet kilka drinków wypitych jednego wieczoru nie powinno dostarczyć więcej niż 500-800 kcal do naszego dziennego zapotrzebowania. 

 

A jeżeli jesteście ciekawi jak kaloryczność rumu ma się do kaloryczności innych alkoholi to koniecznie sprawdźcie nasz ranking kaloryczności alkoholi!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje