https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Jak kroić i obierać limonkę - Poradnik barmański - Koktajl.TV

Jak kroić i obierać limonkę. Poradnik barmański.

Tagi: porady limonka

Limonka to na tyle specyficzny cytrusowy owoc, że aby użyć go do drinków, koktajli czy potraw warto wiedzieć jak go kroić aby usyskać więcej soku, czy też że wycinająć kręgosłup czyli tzw. albedo, pozbędziemy się z niej goryczy. Zapraszam na kolejną poradę Kursu Barmańskiego online z Koktajl.tv.

Jak kroić i obierać limonkę. Poradnik barmański.

 

Skomplikowany owoc - limonka.

Limonka to w obecnym czasie jeden z popularniejszych owoców cytrusowych wykorzystywany nie tylko przez barmanów. Zastępując cytrynę limonką używamy ją do potraw, lemoniad, drinków. Ale czy wiedzieliście, że istnieje kilka trików dzięki którym usykamy np. więcej soku z limonki, lub sprawimy, że jej smak nie będzie gorzki tylko cytrusowy? Zapraszam więc Was dziś na kolejny cykl z serii Akadamia Barmańska online z Koktajl.TV.  Zaczynajmy.

 

wygniatanie-cytrusow

 

Masowanie - rolowanie cytrusów.

 

Jeżeli na półce sklepowej trafimy na twarde limonki, jest szansa, że podczas wyciskania większość soku zostanie niewyciśnięta pomiędzy miąższem a skórką limonki. Jednym ze sposobów jest wymasowanie czy też inaczej mówiąc rolowanie limonki. Ukłądamy owoc na stole lub blacie kuchennym, i ugniatamy go dłonia dociskająć do podłoża. Dzięki temu owoc stanie się miękki i będziemy mogli uzyskać z niego wiecej soku.

 

limonka

co-to-jest-limonka

 

Wykrajanie Albedo.

Czy wiecie, że 90 % goryczy zawartej w limonce umiejscowione w jej albedo? Albedo to nic innego, jak biała gorzka skórka która znajduje się pośrodku owocu limonki czyli tzw. kręgosłup oraz w jej bokach tzw. dupkach. Wycinając boki limonki i biały miąż ze środka kręgosłupa pozbedziemy się smaku goryczy, tak nieporządanego w smaku cytrusowego owocu. Teraz lemoniady na bazie limonki, a nawet najpopularniejsze Mojito będzie smakować o niebo lepiej.

jak-kroic-limonke

 

Krojenie limonki - na zdechłego żółwia.

 

Krojenie limonki dla wielu sprawa oczywista, oczywistą tak do końca nie jest. Zaproponuję Wam sposób krojenia tego cytrusowego, orzeźwiającego owocu tak, aby stracić na desce jak najmniej soku. Otóż podczas krojenia skórką do spodu deski, unikniemy zbytniego wyciśnięcia soku na blat deski, przez co wiecej tak uprawgnionego przez nas soku pozostanie w środku owocu. Metodę tą nazywam na zdechłego żółwia.

Sprawdźcie różnice w krojeniu i smaku dzięki zastowowaniu moich porad i dajcie znać w komentarzach czy Wam się przydały. Jeśli macie jakieś dodatkowe triki to nie zapomnijcie się nimi z nami podzielić.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27