Jeżynowy Collins - prosty drink z wódką i jeżynami

Jeżyny! I znowu powiecie, że to kolejny z moich "ulubionych" owoców. Mam do nich akurat sentyment już od dziecka, ale o tym zaraz. Pięke, ciemnogranatowe owoce o bardzo charakterystycznym smaku. Gdy pudełko jeżyn wpadło w moje ręcę, od razu przeszedłem do działania. Ich lekko kwaśno-słodki smak, naprowadził mnie od razu na przepis, który dla Was przygotowałem. Jeżynowy, owocowy, orzeźwiający Collins, to drink, w którym każdy użyty sezonowy owoc będzie idealnie się komponował z resztą składników. Dlatego padło na niego! Zapraszam! 

Jeżynowy Collins - prosty drink z wódką i jeżynami

   

Co zrobić z jeżynami? 
Odpowiedź jest prosta! Drinka!

 

Pierwszy raz z jeżynami zetknąłem się podczas wakacji u dziadka, kiedy to przejeżdżając przez pobliskie lasy przyczepą wypełnioną dopiero co zebranego pachnącego siana, zerwałem przypadkowo gałązkę z kilkoma owocami jeżyn. Jak sie okazało, owoc tak przypadł mi do gustu, że jeszcze kilka razy wracałem w to miejsce aby zerwać chociaż kilka dorodnych "czarnych malin" - jak je wtedy nazywałem. Smak tamtych owoców do dziś przywołuje wspomnienia beztroskiego dzieciństwa! Ah to życie, pędzi zbyt szybko! A wydaje się jakby to było wczoraj.


Połączenie, które dzisiaj Wam zaproponuję to bardzo prosty, owocowy drink z wódką, jeżynami i odpowiednimi proporcjami soku z cytryny i syropu cukrowego. Całość podana z dużą ilością kruszonego lodu (znaczenie lodu w koktajlach - przeczytaj), sprawi, że idealnie wkomponowuje się letni, wakacyjny klimat. Lekko kwaśny drink z delikatnym posmakiem słodyczy. Alkohol praktycznie niewyczuwalny, więc przypadnie do gustu zarówno Paniom jak i Panom, lubiącym ciekawe połączenia smakowe. 


 Składniki: 

40 ml wódki


20 ml soku z cytryny


15 ml syropu cukrowego


woda gazowana 

garść jeżyn 


kruszony lód 

 

 

 

Przepis na jeżynowego drinka z wódką.
 

Do shakera wrzuć 5-6 jeżyn dodaj syrop cukrowy i sok z cytryny. Całość energicznie ugnieć. Dodaj lód oraz wódkę i energicznie wstrząśnij. Przelej do szklanki wypełnionej kruszonym lodem i uzupełnij wodą gazowaną. Wymieszaj łyżką. Dekoracja jeżynami.

 

 

Przepis na syrop cukrowy w domu.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje