https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Kordiał Limonkowy! - Przepis na słodko-kwaśny syrop do drinków - Koktajl.TV

Kordiał Limonkowy! Słodko-kwaśny syrop do drinków i lemoniady.

Kordiał limonkowy to nic innego jak słodko-kwaśny, orzeźwiajacy syrop powstały w wyniku maceracji startej skórki, części owocu limonki i cukru. Tak powstały limonkowy syrop idealnie nada się do przygotowania drinków np. popularnego Gimleta, lemoniady limonkowej czy nalewki.

Kordiał Limonkowy! Słodko-kwaśny syrop do drinków i lemoniady.

 

Co to jest kordiał. Syrop limonkowy.
Smaczny syrop z limonki do drinków.


Kordiał swoją nazwą nawiązuje do słowa "kardio", gdyż cytrusy takie jak cytryny czy limonki bardzo dobrze wpływają na pracę serca i układu krwionośnego czyli tzw. kardio. Już w czasach wielkich odkryć geograficznych i kolonializmu Brytyjscy marynarze dostawali dzienny przydział racji w postaci alkoholu połączonego z sokiem z cytrusów i cukrem, co miało zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkorbutu. Kordiał więc to nic innego jak słodko-kwaśny syrop, o orzeźwiającym, kwaskowym charakterze, w którym cukier odgrywa rolę nośnika smaku oraz konserwantu. 

Aby przygotować kordiał zaopatrzmy się w 10 dojrzałych limonek, tarkę, słoik oraz cukier. Przyda się także bardzo ostry nóż, ale o tym za chwilę. Limonki myjemy i ścieramy skórkę na tarce. Nastepnie obieramy je aby pozbyć się z owocu białej gorzkiej części łupiny. I teraz najważniejsze! Z owocu limonki starannie wykrajamy półksiężyce tzw. diamenty, pozbawione gorzkiej błony łupiny. To właśnie w tych białych błonach mieści się większość goryczy, znajdujaca się w limonce. A goryczy nie porządamy w naszym kordialu. Startą skórkę z limonki umieszczamy w słoju wraz z wyciętymi księżycami i zasypujemy cukrem. Całość przepisu i czas maceracji znajdziecie w przepisie poniżej!

Kordiał z limonki to idealna baza na koktajl Gimlet, lub do przygotowania lemoniady limonkowej, czy domowej nalewki z limonek. Swoimi wrażeniami podzielcie się z nami w komentarzach pod spodem.

kordial-z-limonki

kordial-limonkowy

kordial-przepis

 

Przepis na kordiał limonkowy.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 10 limonek
 słoik
 100 gr cukru
 tarka 
 KROK 1. Ścieramy skórkę z umytych wcześniej limonek.
 KROK 2. Obieramy limonki jak ziemniaka aby pozbyć się białej łupiny.
 KROK 3. Z obranej limonki wykrajamy księżyce pozbawione gorzkiej białej części łupiny.
 KROK 4. Skórkę i wykrojone części umieszczamy w słoju.
 KROK 5. Zasypujemy cukrem i trzymamy w temperaturze pokojowej przez dobę.
 KROK 6. Przelewamy przez drobne sitko do butelki i trzymamy w lodówce.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

W dodatkowych materiałach poniżej znajdziesz smaczny przepis na drinka i lemoniadę z kordiałem limonkowym. Smacznego! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27