https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Gimlet - Orzeźwiający drink z ginem i kordiałem limonkowym - Koktajl.TV

Gimlet. Orzeźwiający drink z ginem i kordiałem limonkowym domowej produkcji.

Gimlet to jeden z najprostrzych a zarazem najpopularniejszych koktajli z ginem. Połączenie wytrawnego ginu z lekko słodkim, cytrusowym kordiałem z limonki sprawi, że dla wielu z Was Gimlet stanie się jednym z ulubionych drinków, po które sięgacie. Zapraszam na przepis.

Gimlet. Orzeźwiający drink z ginem i kordiałem limonkowym domowej produkcji.

 

Gimlet. Historia i przepis na 
klasycznego drinka z ginem i kordiałem z limonki.

 

Ah ten Gimlet! Pomimo, że od pierwszego połączenia ginu z limonką i cukrem, który w tym koktajlu odgrywa rolę nośnika smaku i konserwanta minęły już setki lat, Gimlet jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klasycznych koktajli na świecie.  Wierząc historii nazwa tego drinka pochodzi od admirała brytyjskiej floty Sir Thomassa Gimleta, który po raz pierwszy połączył ukochany trunek brytyjskich marynarzy czyli gin z sokim z limonki i cukrem, co miało zapobiegać przed szkorbutem podczas długich wypraw morskich.

Prostota wykonania Gimleta i połączenie tylko dwóch składników sprawia, że przepis ten staje sie naprawdę atrakcyjny dla wielu miłośników koktajli. 

Pomimo, że smak ginu jest praktycznie niewyczuwalny, ja użyłem świetnej jakości ginu jakim jest Portobello Road gin, dzięki czemu mój drink stał się rześki, cytrusowy, orzeźwiajacy. Idealny drink na lato ale nie tylko. Spróbujcie go przygotować swoim znajomym kiedy Was odwiedzą i uwierzcie, że nie skończy się na jednej porcji. Klasycznie podawany w kieliszku typu martini, bez lodu. Warto wcześniej schłodzić kieliszki lodem, lub je po poprostu włożyć do zamrażarki. 

 

gimlet-drink-przepis

 

Przepis na drinka Gimlet.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 50 ml ginu np. Portobello Road
 20 ml kordiału limonkowego
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj składniki i energicznie wstrząśnij.
 Przelej do schłodzonego wcześniej kieliszka.
 Dekoracja suszoną limonką.

 

 

dobry-gin

 

 

 

Przepis na kordiał z limonki znajdziesz w dodatkowych materiałach pod spodem.


Porady.


Jeżeli zastąpisz gin wódką otrzymasz koktajl o nazwie wódka gimlet. Bardzo podobnym koktajlem na bazie rumu jest Daiquiri - ulubiony drink Ernesta Hemingwaya.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27