Przepis na lemoniadę cytrynową z wodą gazowaną w 5 minut.

Lato już lada chwila, i każdy z Was bedzie szukał najlepszego sposobu na orzeźwienie i ochłodzenie się. Takim sposobem jest przygotowanie smacznej, cytrynowej lemoniady przygotowanej ze świeżych cytryn i wody gazowanej z dodatkiem dużej ilości lodu. Zapraszam na przepis. 

Przepis na lemoniadę cytrynową z wodą gazowaną w 5 minut.

 

Orzeźwiający napój z cytryn na lato.

Lemoniada to taki napój który kocha każdy. Smakuje on zarówno dzieciom jak i dorosłym, a różnice smakowe można łatwo zniwelować dodając odpowiednio mniej lub więcej cukru. Dzisiejszy przepis na najpopularniejszą wakacyjną lemoniadę cytrynową przyrządzimy na bazie wszędzie dostępnych cytrusów, a mianowice cytryn. Będziemy potrzebować jeden litr wody gazowanej, cztery lub pięć dojrzałych cytryn, oraz syrop cukrowy, który przygotujemy z wody i cukru. Uwierzcie mi, że taka cytrynowa lemoniada to naprawdę najlepszy napój nie tylko dla dzieci. Szczególnie smakuje podczas wspólnego wakacyjnego obiadu. Zapraszam dalej po przepis na najlepszą domową lemoniadę cytrynową.

lemoniada-cytrynowa

przepis-na-lemoniade

cytrynowa-lemoniada-przepis

 

Przepis na Syrop Cukrowy do lemoniady.

Syrop cukrowy będzie w naszej smakowej lemoniadzie balansował smak cytryny. Oczywiście możecie zamiast syropu użyć cukru, ale aby się dokładnie rozpuścił w cytrynowym napoju będziecie potrzebowali dużo więcej czasu. Ja zawsze staram się tracić jak najmniej czasu na coś co mogę przygotować szybciej, dlatego wybrałem właśnie wersję z syropem cukrowym.

Do przygotowania 200 ml syrop cukrowego będziemy potrzebować 200 gram cukru i 100 ml wody. Do rondelka wrzucamy cukier i wlewamy wodę. Na wolnym ogniu mieszamy aż do rozpuszczenia cukru. Odstawiamy na 15 minut aby zgęstniał i ostudził się. Jeżeli nie dodacie całości syropu do lemoniady, możecie go przechowywać w lodówce przez kolejne 2 tygodnie. Najlepiej w słoiczku z zakrętką. 

Poniżej znajdzecie przepis na lemoniadę.

lemoniada-z-cytryn

lemoniada-w-dzbanku

 

Przepis na cytrynową lemoniadę z dużą ilością lodu.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 4-5 cytryn
 1 litr wody gazowanej
 100 ml syropu cukrowego
 lód 
 Do dzbanka wrzuć lód. Wciśnij sok z cytryn i wrzuć kilka plasterków cytryny.
 Wciśnij sok z cytryn i uzupełnij wodą gazowaną.
 Zamieszaj i rozlej do szklanek.
 


Naturalna, orzeźwiająca, domowa lemoaniada cytrynowa. Właśnie ją wspólnie przygotowaliśmy, bez dodatku barwników i konserwantów. Ten smak sprawi, że na jednym dzbanku się nie skończy! Ja do swojej lemoniady dodałem suszone limonki, które przygotowałem odpowiednio wcześniej. Prezentują się wyśmienicie! 

 

lemoniada-przepis

  koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje