https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Marakuja Caipirovska - smaczny drink z marakują - Koktajl.TV

Marakuja Caipirovska - smaczny drink z marakują

Szukasz przepisu na drink z marakaują? Sprawdź najnowszą odsłonę wakacyjnego drinka z wódką i marakują, który idealnie sprawdzi się w roli smacznego, letniego orzeźwienia. 

Marakuja Caipirovska - smaczny drink z marakują

Jeżeli ktoś z Was lubi prostotę połączoną z elegancją, to dzisiejszym przepisem na drinka powinienem Was zaskoczyć. Marakuja, symbol elegancji i egzotyki, w połączeniu z jednym z najprostszych drinków na świecie jakim jest Caipirovska. Sezon wakacyjny w pełni, i Ci z Was którzy zostali w swoich domach, by w ten sposób odpocząć od pracy i się zrelaksować, będą mogli z moją pomocą przygotować prostego, smacznego, owocowego drinka z wódką, limonką i marakują. Osobiście, nawet wtedy, kiedy drink nie jest zbyt wymagający, lubię używać dobrej jakości składników, które później wpływają na smak naszego drinka. Dlatego do przygotowania owocowej Capirovski użyję świeżej limonki i jednej z moich ulubionych wódek jaką jest Uluvka. Wiem, że już nie możecie się doczekać, dlatego nie przedłużam i zabieram Was dalej.

 

 marakuja-drink

 

 

Składniki:

 

40 ml wódki np. Uluvka

Pół limonki

10 ml syropu cukrowego lub 2 łyżeczki brązowego cukru

Pół owocu marakui

Kruszony lód

 

marakuja-przepis-drink-z-wodka

 

 

Sposób przygotowania:

 

Do niskiej szklanki dodaj pokrojoną połówkę limonki, syrop cukrowy i miąższ z połówki owocu marakui. Następnie całość dokładnie ugnieć. Zasyp kruszonym lodem i wlej wódkę. Wymieszaj i dodaj jeszcze więcej kruszonego lodu! Smacznego!

 

 

 

My polacy mamy to do siebie, że lubimy narzekać. W zimie nam za zimno, w lecie za gorąco. Dziś przyszedłem Wam z pomocą i wspólnie przygotowaliśmy smacznego, orzeźwiającego drinka, który idealnie wkomponuje się w wakacyjny relaks, nawet gdy odbywa się on w przydomowym ogródku. Połączenie limonki z egzotyczną markują , wódką i kruszonym lodem sprawi, że upały nie będą od dziś takie straszne. Pamiętajcie tylko, że alkohol w upalne dni szybciej uderza do głowy.  Wspierajcie z nami zmianę kultury picia alkoholu. Do usłyszenia niebawem!

 

Sprawdź jak ugniatać owoce i zioła: 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27