https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Margarita Drink - przepis na drinka z tequilą - Koktajl.TV

Margarita - przepis na drinka z tequilą.

Margarita to jeden z tych klasycznych koktajli, który uzyskał taką popularność, że praktycznie w każdym barze traficie na niego w karcie. Wariacji na bazie Margarity też znajdziemy tysiące począwszy od truskawkowej na mango kończąc. Dziś jednak zapraszam Was do sprawdzenia jak smakuje oryginalna Margarita z crustą z soli na rancie kieliszka. Zapraszam!

Margarita - przepis na drinka z tequilą.

 

 

Margarita drink.
Najpopularniejszy drink z tequilą.


Czy na pierwszą myśl o tequilii nie przychodzi Wam do głowy połączenie z cytryna i solą? Jakże proste, imprezowe połączenie. Tym razem zabieram Was do meksykańskiego świata Tequili by przedstawić Wam jeden z najpopularniejszych drinków na świecie. Połączenie srebrnej tequili z likierem pomarańczowym i świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny a do tego crusta na szkle z soli? Czyż nie brzmi to przyjemniej niż popijanie tego wybornego trunku z kieliszków? 

Moje doświadczenia z tequilą sięgają jeszcze czasów kiedy przez myśl by mi nie przeszło, że stanę kiedyś za barem i będę się tym jarał przez kolejnych 8 lat swojego życia. Pomyślicie dlaczego? Nigdy nie przepadałem za alkoholem! Tak! Nie przepadałem za alkoholem a prowadzę jednego z większych blogów o  tej tematyce. Po prostu zawsze wolałem koktajle niż picie czystego alkoholu, który od zawsze kojarzył mi się ze stanem upojenia osób go spożywających. Stąd też hasło które przyświeca temu portalowi - zmieniamy kulturę picia alkoholu.

Wracając do Margarity, jest to bardzo orzeźwiający koktajl o dość sporej mocy, którego można przygotować na dwa sposoby. Klasycznie, i ten sposób zaprezentuję w tym przepisie i podaną w wersji zmrożonej przygotowaną w blenderze. Wybierzcie swoją ulubioną tequilę, świeżą cytrynę, likier pomarańczowy i zaczynamy! 

 

Przepis na klasyczną Margaritę drink.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 

 40 ml srebrnej Tequili
 20 ml likieru pomarańczowego
 20 ml soku z cytryny

 

 Wsyp sól na talerzyk. Potrzyj rant kieliszka cząską limonki.
 Obtocz kieliszek w soli, tak aby sól została na rancie.
 Wstrząśnij wszystkie składniki w shakerze wypełnionym lodem.
 Przelej do kieliszka koktajlowgo.
 Dekoracja cząstką limonki na rancie kieliszka.

 

  koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27