https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Tequila Sunrise przepis - drink z grenadyną - Koktajl.TV

Tequila Sunrise przepis. Kolorowy drink z grenadyną.

Tequila Sunrise to jeden z  najpopularniejszych drinków na świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim łatwemu przygotowaniu oraz przyciągającemu wzrok kolorowi. Zapraszamy na przepis na Tequilę Sunrise.

Tequila Sunrise przepis. Kolorowy drink z grenadyną.

 

 

Tequila Sunrise. 
Sprawdź przepis na popularnego drinka. 

 

Przepis na koktajl Tequila Sunrise jest na tyle prosty, że stwierdzam, że dzięki właśnie prostocie wykonania tego koktajlu stał się on między innymi tak popularny. Dwuwarstowy drink z tequilą i sokiem pomarańczowym z dodatkiem grenadyny, która osiadając na spodzie szklanki tworzy warstwy przypominajace właśnie wschód słońca. To właśnie od widoku przypominającego wschód słońca dzisiejszy sprawca zamieszania zaczęrpnął swoją nazwę. 

Dzięki piosence Eagles - Tequila Sunrise oraz filmowi o tym samym tytule z 1988 roku drink zyskał popularność na całym świecie.

Przygotowując koktajl jednym z najważniejszych składników bez których się nie obejdziemy jest grenadina. Przepis na domową greandinę znajdziecie w dodatkowaych materiałach poniżej. 


Przepis na drink Tequila Sunrise. 

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml złotej Tequili
 100 ml soku pomarańczowego
 10 ml syropu z owoców granatu
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj tequilę i sok pomarańczowy.
 Energicznie wstrząśnij.
 Przelej do wysokiej szklanki z lodem.
 Dodaj greandinę aby opadła na spód szklanki, tworząc warstwy. 
 Dekoracja plastrem pomarańczy i wisienką koktajlową.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27