Najprostsza lemoniada miętowa z wodą gazowaną. Przepis w 2 min.

Tym razem chciałbym Was zaprosić do wspólnego przygotowania lemoniady miętowej z dodatkiem soku z cytryny, wody gazowanej i dużej ilości lodu. Idealny, orzeźwiajacy napój z aromatyczną miętą, który przygotujecie w 2 minuty. Zapraszam.

Najprostsza lemoniada miętowa z wodą gazowaną. Przepis w 2 min.

 

Co z tą miętą?

 

Tym razem chciałbym postawić na prostotę wykonania naszego przepisu i zawczasu przygotowałem dla Was przepis na pyszny, aromatyczny, domowej roboty syrop miętowy << sprawdź przepis >>. Syrop będzie intensywniejszy w smaku niż dodanie liści mięty do lemoniady, a przygotowanie dużej butelki mietowego syropu może okazać się zbawiennie podczas organizowanej imprezy dla dużej liczby osób. Do przygotowania potrzebujecie jedynie wody, cukru i świeżej mięty.

mietowy-drink

lemoniada-na-wakacje-przepis

 

Lód - ile lodu dodać?

 

Skoro duzo lodu to pewnie barman chce mnie oszukać! Nie zapomnę tych zrzędliwych komentarzy z drugiej strony baru. Lód ma zadanie po pierwsze schłodzić nasz organizm, po drugie rozwdonić nasz napój mieszany, a poza tym nawet bez lodu, nasz drink będzie i tak miał taką samą zawartość poszczególnych alkoholi. 

Jako, że na 99% naszą pyszną, mietową lemoniadę przygotujecie w lecie, to proszę Was o jedno! Nie oszczędzajcie lodu! Połączenie lodu, soku z cytryny lub limonki i syropu miętowego uderzy w Was takim orzeźwieniem, że jednyną krainą do której bedzicie chcieli się przenieść po szklaneczce naszego napoju, będzie kraina lodu! :) 

 

cisowianka-perlage

lemoniada

 

Przepis prosty jak nigdy.
Lemoniada miętowa.

 

 Składniki na 1 porcję:  Sposób przygotowania:
 10 ml syropu mietowego
 30 ml soku z cytryny lub limonki
 lód
 woda gazowana
 Do szklanki wypełnionej lodem dodaj syrop mietowy i sok z cytryny.
 Uzupełnij wodą gazowaną. Zamieszaj.
 Dodaj plasterek limonki do dekoracji. Smacznego.

 

Spróbójcie tego orzeźwiajacego naturalnego orzeźwiajacego napoju miętowego w domu. Dzieci i Wasi znajomi pokochają ten smak, zastępując nim wszelkiego rodzaju napoje gazowane. Tak przygotowania lemoaniada, nie tylko gasi pragnienei, ale orzeźwia i jest niezykle aromatyczna. Spróbójcie tego w domu.

lemoniada-z-miety

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje