https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na syrop miętowy domowej roboty - Koktajl.TV

Przepis na syrop miętowy domowej roboty.

Tym razem z naprawdę aromatycznego zioła jakim jest mięta, przygotujemy domowy syrop miętowy bez dodatku konserwantów ani chemii. Będzie smacznie i wyjątkowo aromatycznie. Taki świeży syrop idealnie może przydać nam się do przygotowania mietowej lemoniady lub Mojito z syropem miętowym. Zapraszam.

Przepis na syrop miętowy domowej roboty.

 

Nigdy nie byłem zwolennikiem używania syropu zamiast świeżej aromatycznej mięty. Jak tylko widziałem miętowy syrop na półce baru do którego wszedłem, zawracałem się na pięcie oddalając się w bliżej nieznanym kierunku. Miętowy syrop na półce baru oznacza nie tylko chęć oszczedzenia na dodatkach, ale to także brak szacunku, swoisty policzek dla nas gości. Wyobrażacie sobie dostać Mojito z miętowym kupionym w markecie, chemicznym syropem? No WAY! 

Nieco inna historia jest z wyrobami homemade - czyli tymi przygotowanymi przez nas własnoręcznie w domu. Zazwyczaj przygotowujemy je aby poczuć naturalność, aromat i smak przygotowanych przez nas produktów oraz w momencie kiedy zamierzamy zaprosić większą ilość osób na np. domówkę, grilla. Taki syrop ze świeżej mięty rozlany do butelek pozwoli nam w bardzo prosty sposób uzupełniać szklanki lemoniady czy ukochanego podczas lata Mojito - drinka z rumem i miętą.

przepis-na-syrop-mietowy

 Do przygotowania domowego syropu miętowego potrzebować będziemy: cukier, wodę i kilka gałązek mięty.

 

Przepis na domowy syrop z mięty.

 

 Składniki ( 200 ml syropu):  Sposób przygotowania:
 200 gr cukru
 100 ml wody
 kilka łodyg mięty 
 Do rondelka wrzucamy cukier i wlewamy wodę.
 Dodajemy miętę i na wolnym ogniu mieszamy aż do rozpuszczenia (ok 10 minut). 
 Odstawiamy na 30 minut aby syrop był bardziej aromatyczny.
 Przecedzamy przez sitko do butelki. Przechowujemy w lodówce przez 2 tygodnie.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Poniżej znajdziesz propozycje do czego użyć domowego syropu z mięty.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27