Nalewka miętowa z cukierków. Najlepszy przepis na miętową wódkę!

Co zrobić gdy kochamy miętowe drinki a w zimie nie mamy dostępu do świeżej aromatycznej mięty? Otóż dziś zaproponuję Wam nalewkę z wódki o smaku miętowych cukierków. Przepis jest bardzo prosty i szybki! Zapraszam na miętową wódkę domowej produkcji!

Nalewka miętowa z cukierków. Najlepszy przepis na miętową wódkę!

 

Domowa nalewka miętowa
z cukierków mietusów i wódki.

 

Jeżeli nie jesteś tutaj stałym bywalcem to przyznam się, że nie jestem miłośnikiem czystej wódki. No może okazjonalnie, ale trzeba mnie naprawdę długo namawiać abym uległ, lub musi to być wyjątkowa okazja jak np. wesele mojej siostry, które przeżywałem w pażdzierniku. Tym bardziej każda butelka czystej wódki  która trafia w moje ręcę zostaje zaserwowana albo w postaci koktajli albo przekazuję ją dalej znajomym. Tym razem postanowiłem wykorzystać ją do przygotowania domowej wódki miętowej przy wykorzystaniu cukierków miętowych czyli tzw. miętusów.

 


Miętusy kojarzą mi się przede wszystkim z dzieciństwem, kiedy co raz byłem nimi częstowany przez dziadka. Co prawda dziadka już nie ma, a smaku tamtych cukierków miętowych próżno szukać w dostępnych dziś na sklepowych półkach, ale wpadłem na pomysł przygotowania prostej nalewki na bazie wódki i cukierków miętowych. Nie rozczulając się zbytnio nad wyborem cukierków do mojej miętowej nalewki wybrałem pierwsze z brzegu - nie wiem nawet czy nie były najtańsze. 

Jaka może być różnica i na co zwrócić uwagę wybierajac miętusy? Im ciemniejsze tym wasza wódka miętowa będzie ciemniejsza i intensywniejsza w smaku. A więc gdy wódkę i miętusy już mamy czas zabrać się pracy. Wybieramy dużą karafkę lub słoik do którego wrzucamy paczkę cukierków miętowych i zalewamy wódką. Ostawiamy nastaw na 48h aby cukierki się rozpuściły w temperaturze pokojowej, co kilka godzin wstrząsając naczyniem. Gdy rozbijecie cukierki za pomocą młotka do kotletów przyspieszycie czas otrzymania Waszej wódki miętowej.

Ja swóją trzymałem w karafce przez dwa dni kilkukrotnie mieszając. Zanim rozlazłem ją do wypicia przecedziłem mój nastaw przez pepirowy filtr, ale to jest dodatkowa opcja  i jeśli nie macie filtra mozecie pominąć ten krok. No i rozlanie do kieliszków. Moja miętówka okazała się przepyszna. Praktycznie nie wyczywalny smak wódki, orzeźwiający, miętowy smak i co najważniejsze - słodki. Kobiety i osoby, które nie gustują w czystej wódce będą zachwycone! 
 

Przepis na miętową wódką domową.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 500 ml czystej wódki
 torebka miętusów 
 karafka lub butelka
 Jeżeli chcemy aby nalewka była  gotowa szybciej rozbijamy miętusy młotkiem do kotletów.
 Miętusy wrzucamy do karafki lub butelki i zalewamy wódką.
 Potrząsamy co kilka godzin butelką.
 Ja swoją nalewkę przed podaniem przecedziłem przez papierowy filtr.
 Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje