Ogórkowy Collins z wódką Uluvka

Jeżeli szukasz odpowiedniego przepisu na drinka wakacyjnego z wódką i ogórkiem musisz koniecznie spróbować naszej wersji Ogórkowego Collinsa z cytrusowym tonikiem od Franklin & Sons. 

Ogórkowy Collins z wódką Uluvka

Z ogórkiem przez świat! 

 

 Ostatnio wspominałem, że era klasycznych koktajli dobiega końca. Dlatego dzisiaj do potwierdzenia tej hipotezy dołożę kolejny wpis przygotowujący na koktajle XXI wieku. My być szybko, prosto i smacznie. Niestety takie mamy realia XXI wieku! 

 

drinki-z-wodka

 

 Pamiętam jak kiedyś pracując za barem na weselu postanowiłem przygotować podobny koktajl. Pani najpierw przetarła oczy ze zdumienia i niedowierzała, że trzymam w dłoniach ogórka. Co się stało później dowodzi tylko teorii, że warto próbować nowych rzeczy, ponieważ drink z ogórkiem okazał się strzałem w dziesiątkę.  Jego charakterystyczny smak, właściwości oczyszczające, oraz świeżość, idealnie nadają się do przygotowania koktajli. Więc dlaczego by nie wykorzystać tej mieszanki? Drink ogórkowy w połączeniu z wódką oraz tonikiem, jest to na pewno propozycja dla odważnych osób, i takie nieoczekiwane połączenie może zaowocować reakcją jak u wyżej wspomnianej pani. Na co bardzo liczę i tym bardziej zachęcam Was do poznawania nowych smaków i otwierania się na nowe, czasem dziwne połączenia.

 

drink-z-tonikiem

 

wodka-z-ogorkiem-drink

 

Składniki do drinka.

 

40 ml wódki np. Uluvka

sok z połowy limonki

podłużny plaster ogórka

Tonik najlepiej smakowy np. cytrusowy 

 

 drink-z-ogorkiem

 

Jak zrobić drink z ogórkiem i wódką.

 

Jeżeli chodzi o przyrządzenie koktajlu z ogórkiem, to sprawa ma się wyjątkowo banalnie, gdyż do szklanki typu highball wkładamy dwa plastry ogórka, skrojone wzdłuż jego krawędzi np. peelerem czyli obieraczką, lub ewentualnie ostrożnie nożem. Następnie zasypujemy plastry ogórka kruszonym lodem. Wódkę i sok z limonki wstrząsamy z lodem. Gdy całość przelejemy do szklanki, uzupełniamy wolną przestrzeń tonikiem. A do dekoracji mogą posłużyć świeże zioła, jak np. bazylia lub mięta. Smacznego. 

 

Jak smakuje drink z ogórkiem? O ile sam bylem ciekaw tego połaczenia to jestem mega zaskoczony smakiem jakie otrzymałem w tym prostym połączeniu. Orzeźwiający, cytrusowy, lekko przebijający się ogórek z limonką sprawiają, że wogóle nie wyczuwamy wódki w tym drinku. Idealny drink na wakacyjny chillout w ogródku! Ps. Najlepiej smakuje z zielonym ogórkiem prosto z ogródka. 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje